«آبان» منتشر شد

با هنرمندی عیسی غفاری؛

تازه‌ترین آلبوم عیسی غفاری آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی با عنوان «آبان» با شکل و شمایلی متفاوت در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش موسیقی کوک، تازه‌ترین آلبوم عیسی غفاری آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی با عنوان «آبان» با شکل و شمایلی متفاوت توسط نشر «پرده هنر موسیقی» در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

این آلبوم دوازدهمین اثر منتشر شده رسمی از سوی عیسی غفاری است. این هنرمند  پیش از این آثار با کلام و بی‌کلامی چون «بازتاب» «آیه»، «در آتش مشتاقی»، «چون رقص آب»، «سرود باد»، «شب و روز» را توسط موسسه‌های «بتهوون»، «هرمس»، «آوای باربد» منتشر کرده بود.

«هوش/مسخ»، «درآمد»، «کرشمه»، «ماهور صغیر در اصفهان»، «ضرب اصول در اصفهان»، «نیشابورک در پرده‌های اوج»، «ضربی افشاری»، «فرود با قرایی»، «شب وصل در  اصفهان (بر اساس تصنیف شب وصل ساخته درویش خان) » و «گلستان» ۱۰ قطعه گنجانده شده در آلبوم «آبان» هستند.

این اثر توسط نشر« پرده هنر موسیقی» منتشر شده است و زکریا یوسفی به عنوان نوازنده بندیر و کوزه با عیسی غفاری (تکنواز سه‌تار و آهنگساز آلبوم) همنوازی کرده است.

آلبوم «آبان» بنا به گفته آهنگساز در ادامه منطقی آلبوم «ردیف نو» قرار می‌گیرد که شامل اجرای ایده‌هایی نو پیرامون ردیف موسیقی سنتی ایرانی توسط مولف بوده است.

عیسی غفاری همان نوع نگاه را در این اثر بسط داده تا نشان دهد مسیری که در «ردیف نو» معرفی کرده کاملا عملی و قابل ادامه یافتن است.