«آرکو» در تالار وحدت کنسرت می‌دهد

به رهبری ابراهیم لطفی؛

موسیقی کوک| ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی روز جمعه ۲۴ آبان ماه تازه‌ترین کنسرت خود را با اجرای آثار منتخب دوره رومانتیک در تالار وحدت تهران برگزار خواهد کرد.

«سوییت هولبرگ از ادوارد گریگ»، «نوردیک ملودی ازادوارد گریگ»، « تم و واریاسیون بر اساس تمی از چایکوفسکی از آرنسکی»، «سوییت برای ارکستر زهی از راتر» و «کاپریل سوییت از وارلاک» بخش عمده تازه‌ترین کنسرت ارکستر «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی را تشکیل می دهند.

ارکستر آرکو از تازه‌ترین مجموعه‌های موسیقایی فعال کشورمان است که از سال گذشته با برگزاری چند کنسرت در تهران و تعدادی دیگر از شهرهای کشور اعلام موجودیت کرد.

 این مجموعه به رهبری و مدیریت ابراهیم لطفی اجرای آثاری از آهنگسازان موسیقی کلاسیک و آکادمیک جهان را در برنامه‌های خود دنبال می‌کند.

هدف از تشکیل ارکستر«آرکو» تجمیع انرژی و استعداد نوازندگان جوان سازهای زهی برای رسیدن به ارکستری قدرتمند، منسجم و توانمند برای لذت بردن از موسیقی است.

ابراهیم لطفی از نگاه تعدادی از هنرمندان، به خلوت گزیده موسیقی کلاسیک کشورمان شهرت دارد. او در سال ۱۳۴۵ در تهران زاده شد. پدرش از شاگردان ویلن نوازی ابوالحسن صبا بود. لطفی با تشویق خانواده در ۱۰ سالگی برای تحصیل در موسیقی و رشته نوازندگی ویولن وارد هنرستان عالی موسیقی شد و نزد ماریکو مانوکیان و ابوالقاسم طالب زاده نواختن ویلن را آموخت.

سپس تا کارشناسی ارشد موسیقی در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر ادامه تحصیل داد. این هنرمند از ۱۶ سالگی برای نواختن ویولن وارد ارکستر سمفونیک تهران و صدا و سیما شد. او با ارکسترهای موسیقی گوناگونی همکاری کرد و به تدریس در هنرستان‌های موسیقی، دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و دپارتمان موسیقی دانشگاه تهران پرداخت.

ابراهیم لطفی در سال ۱۳۷۵ «گروه کوارتت زهی تهران» را بنیان نهاد که از گروه‌های موسیقی کلاسیک ایران است. لطفی همچنین رهبری ارکستر زهی فرهنگسرای نیاوران را در سال ۱۳۸۰ برعهده داشت و آثاری از موسیقیدانان بزرگ جهان را اجرا کرد.