آغاز جشنواره با منظومه‌خوانان کُرد

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان افتتاح می‌شود؛

موسیقی کوک| دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از بعدازظهر روز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه کار خود را از مجموعه گنجعلی خان شهر کرمان آغاز می‌کند.

بر این اساس از ساعت۳۰: ۱۷  تا۳۰: ۲۰  روز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه گروه‌های سرنا و دهل، دستمال‌بازی، گروه دستمال‌بازی سیرجان از میدان ارگ شهر کرمان تا به سمت بازار این شهر به اجرای برنامه می‌پردازند.

در فضای باز مجموعه گنجعلیخان حرکات موزون کردی در بخش‌های نوبت نوازی و دستمال‌بازی پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

از ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه روز پنجشنبه ۱۶ آبان ماه آیین رسمی افتتاح دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کاروانسرای گنجعلیخان کرمان برگزار می‌شود و در این برنامه به ترتیب محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد و محمدجواد فدایی استاندار کرمان سخنرانی خواهند کرد.

گروه صحرا روشن از خراسان شمالی، گروه فرامرز گلزار از آذربایجان شرقی، گروه زهی زنگ شاهی از سیستان و بلوچستان، گروه سزیکلی از کشور ترکیه، گروه ویسی از کرمانشاه، گروه جرجانی از بندر ترکمن، گروه طوفان ریگان از کرمان، گروه آوای اصلان از علی‌آباد کتول و گروه میسان با رقص شمشیر از خوزستان در آیین افتتاح دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

سید محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانی ساعاتی قبل از آغاز آیین افتتاحیه همراه با هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره، از باغ‌موزه هرندی شهر کرمان دیدار کردند و در جریان پروژه تبادل سازهای موزه موسیقی تهران و موزه موسیقی کرمان قرار گرفتند.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، استانداری کرمان، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه در شهرهای مختلف استان کرمان برگزار خواهد شد.