آلبوم «آبی خاکستری» رونمایی شد

به گزارش موسیقی کوک، آلبوم «آبی خاکستری» به آهنگسازی و خوانندگی داریوش آذر و تهیه کنندگی اردوان جعفریان پنجشنبه شب ششم تیرماه با حضور تعدادی از مخاطبان و هنرمندان در مجموعه «خانه وارطان» تهران به صورت رسمی رونمایی شد. این آلبوم که به نوعی اولین اثر مستقل داریوش آذر در عرصه خوانندگی و آهنگسازی به حساب می آید طی روزهای گذشته توسط نشر و پخش جوان به مدیریت نیما جوان در اختیار مخاطبان قرار گرفته بود.

داریوش آذر از جمله هنرمندان فعال حوزه موسیقی است که فعالیت حرفه‌ای موسیقی را با نوازندگی ساز تخصصی کنترباس آغاز کرد. اولین تجربه حرفه‌ای این نوازنده پس از طی مراحل مختلف آموزشی و دانشگاهی پیوستن به گروه محمدرضا شجریان بود.

آذر در سال ۸۸ تا ۹۵ با فعالیت در سبک جز و پیوستن به گروه‌های «دنگ شو»، «پالت»، «دال» و دیگر گروه‌های تلفیقی یکی از موزیسین‌های فعال عرصه موسیقی شد. او در سال ۱۳۹۰ همکاری خود را با همایون شجریان آغاز کرد که آلبوم «خداوندان اسرار» به آهنگسازی سهراب پورناظری حاصل این همکاری است.
داریوش آذر ابتدای این برنامه ضمن قدردانی از عوامل تولید آلبوم «آبی خاکستری» توضیح داد: آنچه در این آلبوم پیش روی مخاطبان قرار گرفته، حاصل تلاش بی وقفه هنرمندانی است که در پروسه تولید این اثر به صورت شبانه روزی همراهم بودند. ما نهایت کوشش خود را انجام دادیم که علاوه بر ارائه یک موسیقی مناسب و درست در حوزه انتخاب و استفاده از اشعار شاعران مطرح کشورمان نیز وسواس زیادی داشته باشیم و امیدوارم نتیجه این تلاش ها همانی باشد که مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.
او ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌هایی که انجام گرفته نخستین کنسرت آلبوم «آبی خاکستری» روز ۲۴ مرداد ماه به تهیه کنندگی افشین معصومی مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

اجرای زنده قطعاتی منتخب از آلبوم «آبی خاکستری» داریوش آذر به همراه جشن امضای این اثر، بخش های مختلف مراسم رونمایی را تشکیل می داد.

آذر حین اجرای قطعه «سیاه و سفید» بیان کرد: در جهان همه چیز نقطه‌ای مقابل دارد به جز عشق، سیاه و سفید، خوب و بد، زشت و زیبا، اما عشق تنها چیزی است که در این دایره نمی گنجد.

«بر اساس یک داستان واقعی» با آهنگسازی و تنظیم داریوش آذر«زمین چرکین» با آهنگسازی و تنظیم داریوش آذر، «تا به کجا» با شعری از محمدرضا شفیعی کدکنی، آهنگسازی داریوش آذر، تنظیم داریوش آذر و محمد شریعت، نوازندگی گیتار الکتریک مجید حیدری و «آبی خاکستری» با شعر داریوش آذر برگرفته شعری از رسول یونان، با آهنگسازی و تنظیم داریوش آذر، نوازندگی کنترباس داریوش آذر، نوازندگی درامز امین طاهری دو قطعه ابتدایی این آلبومند.

«اینک مهر تو» با شعر داریوش آذر برگرفته اثری از حمید مصدق، به آهنگسازی ، تنظیم و نوازندگی کنترباس داریوش آذر، نوازندگی گیتار الکتریک و «سیاه سفید» با اشعاری از احمد شاملو و رضا براهنی، آهنگسازی گروه پالت، تنظیم داریوش آذر، نوازندگی کنترباس داریوش آذر، نوازندگی ویولن و ویولن آلتو میلاد عالمی، نوازندگی ویولنسل مهرداد عالمی قطعه بعد آلبوم اند.

قطعه شماره بعدی «فانوس» نام دارد  با شعری از داریوش آذر، آهنگسازی و تنظیم نوید زمردی، نوازندگی کنترباس داریوش آذر، نوازندگی پیانو فراز عقیلی، درامز بهتاش ابوالقاسم، نوازندگی گیتار نوید زمردی .

«ناگزیر» با شعری از احسان حائری ، آهنگسازی داریوش آذر، تنظیم محمد شریعت و نوازندگی گیتار الکتریک مجید حیدری، «طعنه بزن» با شعری از اهورا ایمان،  آهنگسازی داریوش آذر و تنظیم آیین احمدی فر و «بوسه بزن» با شعری از افشین یداللهی و آهنگسازی داریوش آذر برگرفته از آهنگ berimbass اثر Renaud Garsia Fons با تنظیم داریوش آذر و محمد شریعت و نوازندگی گیتار آکوستیک ابراهیم علوی، نوازندگی کمانچه سیاوش مولایی  قطعه‌های بعدی‌اند.

 و «آغاز» با شعری از داریوش آذر برگرفته از اشعار یدالله رویایی و رضا براهنی به آهنگسازی و تنظیم و نوازندگی کنترباس داریوش آذر، نوازندگی ویولنسل آتنا اشتیاقی، نوازندگی ویولن آلتو پدرام فریوسفی، نوازندگی هارپ شیده شکرابی، نوازندگی گیتار آکوستیک ابراهیم علوی، نوازندگی ترومپت سعید ذبیحی قطعه پایانی آلبوم است.

اردوان جعفریان تهیه‌کننده، نشر و پخش جوان مدیریت پخش، مهدی جوادی نسب طرح و گرافیک، آرش عاشوری نیا عکس و هویار اسدیان چاپ و تولید گروه اجرایی آلبوم «آبی خاکستری» را تشکیل می‌دهند.