آلبوم «ابریشم خیال» رونمایی شد

آلبوم «ابریشم خیال» رونمایی شد

موسیقی کوک| آیین رونمایی از آلبوم «ابریشم خیال» با همیاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران جمعه ششم دی‌ماه با حضور تعدادی از هنرمندان فعال در عرصه‌های گوناگون در فرهنگسرای شفق برگزار شد.

این آلبوم، مجموعه‌ای از چند ترانه، تک‌نوازی و آواز برگرفته از آیین‌های موسیقایی منطقه خراسان است که هوشنگ فراهانی؛ آهنگساز و نویسنده برای سازهای ایرانی تنظیم شده است.

این اثر با صدای حمید هادی خواننده موسیقی ایرانی و آوازه‌خوان موسیقی مقامی خراسان منتشر شده که پیش از این، چند اثر دیگر درزمینه موسیقی شهری و موسیقی محلی خراسان خوانده است.

هوشنگ فراهانی در این آیین رونمایی، درباره مراحل ساخت آلبوم «ابریشم خیال» سخن گفت. در ادامه قطعاتی از موسیقی خراسان با صدای حمید هادی و با همراهی دوتار عزیز تنها اجرا شد.

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران و میلاد کیایی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت سنتور درباره ارزشمندی فرهنگ و میراث موسیقی اقوام ایرانی سخن گفتند.

هم‌نوازی گروه دف‌نوازان «بامداد» با هنرمندی پوریا رضایی، عرفان عشقِ الهی، پوریا آذردار، نازنین رفیعی، حدیثه رسولی، فاطمه بهرامی و مائده آقایی، با سرپرستی حمید فراهانی از بخش‌های دیگر این آیین رونمایی بود.

البته در این برنامه سیاوش فراهانی هم به تک‌نوازی پیانو پرداخت.

هوشنگ فراهانی به‌عنوان نوازنده تار و سه تار و بم تار، علیرضا جواهری به‌عنوان نوازنده سنتور که میکس و مسترینگ آلبوم را هم بر عهده داشت، سینا جهان‌آبادی و محسن فراهانی به‌عنوان نوازندگان کمانچه، وحید رستگاری به‌عنوان نوازنده بربط

حمید فراهانی به‌عنوان نوازنده دف و تنبک، حسن اعظم‌دژم به‌عنوان نوازنده دهل، عبدالرسول عزیزی به‌عنوان نوازنده سرنا، محمد رسولی به‌عنوان نوازنده نی، عزیز تنها به‌عنوان نوازنده دوتار، هاله خاورانی، شیدا توکلی و آرام امیری به‌عنوان همخوانان و صادق نوری به‌عنوان صدابردار در این آلبوم به فعالیت پرداخته بودند.

آلبوم «ابریشم خیال» از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری «آوای چکاد» روانه بازار موسیقی شده و علاقه‌مندان می‌توانند این اثر را تهیه کنند.