آلبوم جدید حسین علیزاده و شهرام ناظری در راه است

موسیقی کوک|  آلبوم‌ «روشن‌تر از خاموشی» به آهنگسازی حسین علیزاده و صدای شهرام ناظری مجوز گرفت.

به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته دوم و سوم دی‌ماه مجوز ۱۸۵ تک‌آهنگ و ۱۶ آلبوم را صادر کرد.

آلبوم‌های “روشن‌تر از خاموشی” به آهنگسازی استاد حسین علیزاده و صدای استاد شهرام ناظری، “فصل تازه” با صدای احمد نباتی یزدی و آهنگسازی محمدرضا چراغعلی، “هم‌سان و هم‌سکوت” به آهنگسازی استاد حسین علیزاده و نوازندگی گروه رامبرانت تریو ازجمله آلبوم‌هایی هستند که در این دو هفته مجوز انتشار گرفتند.

آلبوم “نوازندگان سرزمین آفتاب” شامل قطعاتی از بزرگان موسیقی که توسط محسن قلندری نوازندگی و صدابرداری شده است، نیز مجوز انتشار گرفت.

دو تک‌آهنگ “توبه حلاج” و “باز آمدم” با صدای وحید تاج و موسیقی‌های شایان کریمی و فرید الهامی ازجمله تک‌آهنگ‌هایی است که در دو هفته اخیر مجوز انتشار گرفتند.

گزارش صدور مجوز هفتگی دفتر موسیقی هر هفته در قالب خبر منتشر می‌شود. برای این آثار صرفاً مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر است.

نخستین دور همکاری های شهرام ناظری وحسین علیزاده به نیمه دوم دهه پنجاه و به ویژه در قالب گروه عارف باز می گردد. پیوندهای هنری این دو چند سال بعد در جریان ضبط و عرضه آلبوم های چاوش، با همکاری هنرمندان به نامی چون محمد رضا لطفی و شماری از موزیسین های جوان و با استعداد آن دوران گسترش یافت.

همزمان با رشد آشفتگی و ابهام در صحنه موسیقی کشور و توقف فعالیت موسسه چاوش در اوایل دهه شصت، حسین علیزاده راه اروپا را در پیش گرفت و شهرام ناظری نیز بیشتر به تدریس آواز و تامل در آن پرداخت و وقفه ای چند ساله در همراهی آنان به وجود آمد.