آلبوم «فراقی» رونمایی شد

آلبوم «فراقی» رونمایی شد

موسیقی کوک| آئین رونمایی آلبوم «فراقی» به آهنگسازی فوزیه مجد و امیر مهیار تفرشی پور با حضور سفیر دانمارک شامگاه پنجشنبه ۳۰ آبان در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در این آیین، کوارتت زهی آتلاس از کشور دانمارک نیز در حضور دنی عنان سفیر کشوردانمارک در ایران قطعاتی از این آلبوم را برای حاضرین در سالن نواخت.

سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این آیین، گفت : «امیدوارم هنرمندان دانمارکی خاطرات خوشی را با خود  از ایران به یادگار داشته باشند. به هر حال موسیقی زبانی جهانی دارد و گاه نیاز به کلام هم نیست و می‌تواند به عنوان زبانی جهانی زمینه‌های دوستی، ارتباط و تعامل را ایجاد کند.

امشب ما هم تابلوی زیبای دوستی ایران و دانمارک را قاب می‌گیریم و در آلبوم خاطراتمان ثبت خواهیم کرد.»

دنی عنان سفیر کشور دانمارک نیز در این برنامه، گفت: «تجربه حضور در فرهنگسرای نیاوران برایم بسیار جالب بود. من همیشه از اجرای گروه های موسیقی کشوردانمارک همچون آتلاس در ایران  بازخورد های مثبتی دریافت کرده‌ام.

بر این باورم پیوند میان هنرمندان ایرانی و دانمارکی منتج به نتایج بسیار درخشان و قابل تامل برای دو کشور ایران و دانمارک بوده است.»

او افزود : «با وجود ناامنی‌های بسیاری که در منطقه وجود دارد، تعامل و همکاری میان هنرمندان ۲ کشور هر روز بیشتر می‌شود. امیدواریم بتوانیم در آینده  شاهد حضور هنرمندان بیشتری از کشور دانمارک برای تماشای ایران و فرهنگ غنی آن باشیم.»

در پایان این آیین و با حضور سید عباس سجادی، امیر مهیار تفرشی پور و یِسپا لوتسهوفت سرپرست گروه آتلاس، آلبوم «فراقی» که از سوی موسسه فرهنگی هنری «ماهور» در دسترس مخاطبان قرار گرفته، رونمایی شد.