آلبوم «لبیک» رونمایی شد

با حضور پیر غلامان و پیشکسوتان آذری‌زبان؛

موسیقی کوک| آلبوم «لبیک» با حضور پیر غلامان و پیشکسوتان آذری‌زبان، سه‌شنبه دوم مهر در نخلستان سازمان هنری – رسانه ای «اوج» رونمایی شد.

«لبیک» تازه‌ترین محصول مرکز ماوا  است که به مناسبت اربعین حسینی در ۸ قطعه به زبان آذری اجرا و تنظیم شده است. این آلبوم با صدای شهروز حبیبی و اشعاری از استاد ولی الله کلامی زنجانی، طیار، نوید اسال، ناعم، پریشان، ولایی و ناعمی تهیه شده است.

در این اثر قطعات «لبیک»، «رقیه سلام اولا»، «ای کربلا»، «کالای عشق»، «دورون عاشقان»، «یابن الزهرا(س)»، «جدیمه بنذر» و «آقام وای» آمده است. این آلبوم به ۲ شکلِ دیجیتال آنلاین و دیجی پک عرضه خواهد شد.

در ابتدای این آیین، «طاها چوگان‌باز» تهیه‌کننده آلبوم «لبیک» با گرامیداشت یاد و خاطره پیر غلامان اهل بیت توضیحاتی در این خصوص داد. او آلبوم «لبیک» را شاملِ هشت قطعه از شاعران معروف آیینی کشورمان دانست.

«داود علیزاده» شاعر و از پیر غلامان حسینی هم در این برنامه ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران آلبوم «لبیک» بیان کرد: «تولید این آلبوم حرکت جالب توجهی برای مخاطبان عام و خاص است. به هر حال شهروز حبیبی از جمله هنرمندانی است که فعالیت های بسیار ارزنده‌ای در عرصه تولید آلبوم‌های مذهبی و آیینی داشته است.

او با انتشار آلبوم «پروانه‌های سوخته» فضایی را رقم زده که در مقایسه با آثاری از این دست تفاوت دارد. او هنرمند متعهدی است که همواره به اهل بیت و حضرت سید الشهدا معرفت دارد و من امیدوارم در تمام مراحل زندگی‌اش به ویژه در عرصه مداحی و مرثیه سرایی اهل بیت موفق باشد.»

خرسندی رییس خانه مداحان کشور نیز در این آیین رونمایی، توضیح داد: «من از زحمات شهروز حبیبی قدردانی می‌کنم. او جوانی خود را خرج محافل اهل بیت می‌کند. هرکسی جوانی خود را به نحوی سپری می‌کند.

این توفیقی است که شهروز حبیبی با توجه به اشعار اهل بیت راه آنها را ادامه می دهد و آثاری را برای حضرت سیدالشهدا خلق می کند. جا دارد از حاج محمد باقر منصوری و مرحوم موذن زاده اردبیلی هم یاد کنم که جایشان در این محفل خالی است.

شهروز حبیبی مداح و خواننده آلبوم «لبیک» هم در بخش دیگری از مراسم رونمایی ضمن قدردانی از حضور پیر غلامان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران سیاسی و فرهنگی استان اردبیل در این برنامه گفت: «خیلی از دوستان در سازمان هنری رسانه‌ای اوج زحمات شبانه روزی کشیدند تا این آلبوم در تاریخ مقرر منتشر شود.

این در حالی است که تنظیم این آلبوم نیز بسیار سخت بود که دوستان تلاش کردند و یک ماهه کار را به مرحله نهایی رساندند. ما برای ضبط تصویری برخی از قطعات آلبوم شرایطی داشتیم که بعد از پایان مراسم عزاداری هیئت‌های خودمان باید تا اذان صبح فیلم‌برداری می‌کردیم.

در این راه بسیاری از عزیزان سینه زن و عزادار همراه بسیار صمیمی ما بودند که جا دارد از همه آنها تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

به هر ترتیب اینجا مجلس امام حسین است که به اعتقاد من، همه بی‌ریا کار کردند تا این مجموعه موسیقایی تقدیم حضرت سید الشهدا شود. امیدوارم روزی شود که همراه این جمع در خیابان بین‌الحرمین به عنوان بهترین خیابان جهان، روضه امام حسین بخوانیم.»

پخش سه کلیپ تولید شده از سوی مرکز موسیقی ماوا، شعرخوانی و نوحه‌خوانی برخی از پیر غلامان حسینی در ذکر مصائب حضرت سیدالشهدا و نوحه‌خوانی شهروز حبیبی بخش‌های مختلف آیین رونمایی از آلبوم «لبیک» را تشکیل می‌داد.

آلبوم «لبیک» هفته اول مهر با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در فروشگاه‌های معتبر تهران و سایر استان‌های آذری‌زبان توزیع می‌شود.