آلبوم لب خاموش راهی بازار موسیقی شد

موسیقی کوک| آلبوم «لب خاموش» به آهنگسازی محمد نقوی ، توسط مؤسسه فرهنگی و هنری نغمه آفرینش هنر راهی بازار موسیقی شد.

این اثر با آهنگسازی و نی نوازی محمد نقوی و نوازندگی دف حامد علیپور، حاصل بداهه نوازی‌هایی است در ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی (شامل دستگاه چهارگاه، ماهور، همایون، سه گاه، آواز افشاری و دشتی) که به صورت یک مجموعه آلبوم ضبط و گردآوری شده است.

در معرفی این اثر آمده است: «انسان خاموش است و سخن نمی‌گوید تا اینکه ندای الهی در درونش متولد می‌شود.

انسان زبان حق است و بر لبان خداوند نشسته است و خداوند در آن می‌دمد (همانگونه که انسان در نی بدمد) و صدای نی با صدای خدا یکی می‌شود.

اندرون ما هزاران ناله و فریاد انباشته شده و ما را از شنیدن صدای حق غافل می‌سازد. هرچه بیشتر خاموش بمانیم نجوای خداوند را بهتر خواهیم شنید.

شنیدن این نجوا، سرآغاز عشق و زندگی تازه‌ای است.

تمامی سازهای موسیقی زیبا هستند و جایگاه خاص خود را دارند اما در این میان ساز نی، این ساز عرفانی، گویی با اتصال به درون حرف‌های ناگفتنی را بهتر شکایت می‌کند.

در تشریح جایگاه نی، می‌توان گفت، هر جا نی بوده، دف هم با آن همراه بوده است. این دو کنار هم شور و حال عجیب و تاثیرگذاری به خود می‌گیرند.

با عنایت حق این راه ادامه خواهد داشت و در آلبوم‌های بعدی کارهای متفاوتی برای اهل دلان موسیقی تهیه و تنظیم خواهد شد.»

صدابردار و میکس و مسترینگ قطعات اثر را الیاس عامر و محمد حسین درابلو و طراحی کاور را عرفان مهربان صعودی بر عهده داشته‌اند.

برای خرید نسخه اینترنتی آلبوم «لب خاموش» به سایتهای معتبر و پلتفرم‌های موسیقی از جمله بیپ تیونز، اسپاتیفای، آیتیونز، آمازون موزیک، گوگل پلی، یوتویوب موزیک و امازون موزیک مراجعه کنید.