آلبوم موسیقی «تهران عاشق» شنیدنی شد

آلبوم تهران عاشق

موسیقی کوک| آلبوم تهران عاشق شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ با حضور برخی از عوامل آلبوم به صورت مجازی رونمایی و منتشر شد.

این آلبوم با حمایت‌های شهرداری تهران و به مناسبت «شب یلدا» تهیه شده و دانلودِ این اثر برای علاقه‌مندان به موسیقی رایگان است.

شعر‌های آلبوم تهران عاشق را سجاد عزیزی آرام سروده و علی رحمانی هم میکس و مسترینگ آثار را برعهده داشته است.

تهران

نوازندگان این اثر عبارت‌اند از:

ویلن و ویلن آلتو: حسن اکبریان، دانیال جورابچی، مسعود نوروزی، متین نوروزی

تکنواز ویلن: حسن اکبریان

ویلنسل: کریم قربانی

کمانچه: شروین مهاجر

تار و سه تار: بهزاد رواقی

ترومپ و فلوگل هورن: حسن فراهانی

کلارینت: محمد زرنوش

گیتار الکتریک: مسعود همایونی

گیتار: محمدرضا گلشنی

پیانو، آکاردئون و ساز‌های الکترونیک: محمدرضا چراغعلی

بیوگرافی محمد معتمدی

محمد معتمدی فراگیری آواز و همچنین ساز نِی را به صورت خودآموز از سنین نوجوانی آغاز نمود. از سال ۱۳۷۶ شروع به فراگیری شیوه آواز طاهرزاده نزد حمیدرضا نوربخش کرد. او همچنین به سبب علاقه‌ای که به مکتب آواز اصفهان داشت، همزمان به تمرین و الگوبرداری از آواز اساتیدی چون تاج اصفهانی و ادیب خوانساری پرداخت .

در این مسیر از راهنمایی کسانی چون: حسین عمومی و علی‌اصغر شاه‌زیدی استفاده کرد. او تاکنون با گروه‌های متعددی فعالیت داشته که از جمله آنها می‌توان به گروه خورشید (مجید درخشانی)، همنوازان شیدا (محمدرضا لطفی)، ارکستر ملی ایران (فرهاد فخرالدینی)، هم آوایان (حسین علیزاده) و گروه ادیب (که خود وی پایه‌گذار آن است) اشاره کرد. محمد معتمدی دانش‌آموختهٔ دانشگاه صدا و سیما است.

محمد معتمدی  در سال ۲۰۱۳ میلادی از سوی رادیو دولتی فرانسه به عنوان خوانندهٔ برگزیده سال انتخاب شده و جایزه فرانس موزیک ۲۰۱۳ را دریافت نموده‌است.

ارکستر موسیقی ملی بعد از سه سال، فعالیت مجدد خود را آغاز کرد؛ این بار، با رهبری «فرهاد فخرالدینی» که از آخرین اجرایش همراه با ارکستر، بیش از ۶ سال می‌گذرد. در آخرین برنامهٔ ارکستر به همراه فخرالدینی، «سیدمحمد معتمدی» به عنوان خواننده حضور داشت و حالا بار دیگر او در این برنامه قطعاتی را اجرا کرد و با همراهی سالار عقیلی خوانندهٔ اولین اجرای ارکستر به مدت سه شب شد. او هر سه اجرای خود را به ۱۷۵ شهید غواص تقدیم کرد و دلیلش را «ارادت همیشگی‌اش به شهیدان دانست».