آمار متقاضیان حضور در جشنواره موسیقی نواحی مشخص شد

آمار متقاضیان حضور در جشنواره موسیقی نواحی مشخص شد

موسیقی کوک| آمار متقاضیان حضور در جشنواره موسیقی نواحی مشخص شد. به نقل از ستاد خبری دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با پایان یافتن مهلت ارسال آثار، آمار هنرمندان متقاضی شرکت کننده در این دوره را اعلام کرد.

در این دوره از جشنواره، بیش از ۹۰ گروه و هنرمند تقاضای خود را از استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، گلستان، مازندران، همدان و هرمزگان به دبیرخانه جشنواره موسیقی نواحی ارسال کرده‌اند.

پیش از این فراخوان دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با تکیه بر اجرای آثار با کلام مبتنی بر منظومه‌های تغزلی از شاعران کهن ایران زمین، همچنین شاعران بومی (با گویش‌ها و زبان‌های محلی) منتشر شده بود.

هم اکنون نیز آثار ارسال شده از ۲۲ استان کشور به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران توسط هیئت انتخاب در حال بررسی است و با اتمام بازبینی، اسامی گروه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی این دوره از جشنواره از طریق پایگاه‌های اطلاع رسانی جشنواره به نشانی اینترنتی www.nay.ir و www.ifmf.ir  اعلام خواهد شد.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به صورت غیررقابتی برگزار خواهد ‌شد.

بر اساس فراخوانی که این جشنواره در اردیبهشت ماه منتشر کرد، دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ شانزده تا نوزده آبان در شهر کرمان و در گستره ملی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صورت غیررقابتی برگزار خواهد شد.

ستاد جشنواره با انتشار این فراخوان از همه هنرمندان این حوزه موسیقی در عرصه اجرای صحنه‌ای دعوت کرده بود تا در صورت تمایل با مطالعه دقیق  فراخوان و ارسال آثار و مدارک لازم در برگزاری هرچه پربارتر این رویداد مشارکت کنند.