آنچه باید برود هنر و فرهنگ نیست،شمایید!

به گزارش موسیقی کوک، کیهان کلهر کمانچه نواز صاحب نام کشورمان نوروز امسال بارها و بارها به روی صحنه تالار وحدت رفت تا شهر خاموشش را نشانمان دهد و باز هم توانست نظر مخاطبان را به کارش جلب کند. بعد از اجرای این کنسرت در تهران نوبت به شهرستان‌‍‌ها رسید پس از سه شب اجرای در شهر شیراز بنا بود کرمانشاه و طاق بستانش ایستگاه پایانی این خاطره خوش برای «شهر خاموش» لقب بگیرد.

اما آن‌طور که باید، نشد و  پایان این خاطره به مزاق کمانچه نواز شهیر خوش نیامد. دو شب کنسرت در طاق بستان کرمانشاه به روی صحنه رفت اما نه آن طور که کلهر انتظارش را داشت.

او آنقدر از شرایط براگزاری ناراحت بود که در اینستاگرامش خطاب به مسئولان حراست طاق بستان نوشت: به نامسئولانِ به دور از عشق و فرهنگ می‌گویم که قدمت هنر و هنر دوستی درین خطه بیش از قدمت طاق بستان است که نه به زور از میان رفتنی ست نه به بی حرمتی، آنچه باید برود هنر و فرهنگ نیست بلکه شمایید.

او که در صفحه شخصی‌اش  به انتقاد از مسئولین مکان برگزاری کنسرتش در کرمانشاه؛ طاق بستان پرداخت، این طور نوشت:

 

درود به هموطنان عزیزم

آخرین کنسرت شهر خاموش دیشب در کرمانشاه برگزار شد.

لازم دانستم مطالبی را با پیگیران این صفحه و خصوصاً هم استانی‌هایم بازگو نمایم.

متاسفانه ما در این دو شب اجرا مشکلات بسیاری داشتیم که باعث دلخوری همشهری‌هایم، اعضای گروه و بنده بود، مترصد زمان مناسبی بودم که بخشی از آنها را بخدمتتان عرض کنم.

بدبختانه مجموعه زیبا و عزیز طاق بستان تحت اختیار جماعتی به دور از ادب و فرهنگ در بخش حراست اداره می‌شود که منزلت مردم و حرمت اهالی فرهنگ در نظرشان هیچ است.

بعنوان موسیقیدانی که تقریباً در سراسر دنیا به روی صحنه رفته و گاهی در دور افتاده‌ترین نقاط جغرافیایی کنسرت داده، می‌گویم که تابحال شاهد اینحد از بی احترامی و تخفیف نسبت به مخاطبانم و خودم نبوده‌ام.

کنسرت ما در اولین شب با تاخیری بسیار زیاد آغاز گردید که دلیل آن دیر قرار دادن محل اجرا در اختیار تیم اجرایی و معطلی طولانی ما پشت درها بود، ازینرو فرصت کافی برای نصب و چینش صحیح لوازم و حتی صحنه محل اجرا نبود! در حالی که طبق برنامه ما از صبح می‌بایست محوطه را برای ورود علاقمندان آماده میکردیم.

برخوردهای زشت مسئولان حراست در ورودی مجموعه باعث دلخوری بسیاری از علاقمندان شده بود که ما نیز در پشت صحنه با آن دست بگریبان بودیم.

پس از کنسرت نیز بیرون کردن مردم با ادبیات ناخوب در هنگام گرفتن عکس و راندن آنها به خیابان توسط حراستیان باعث آزار همشهریانم و بنده گردید.

در هر برنامه کوشش و قصد ما ارائه با کیفیت ترین اجراست که بدبختانه اینبار با حضور چنین نااهلانی تلاش ما به نتیجه کاملی که مد نظر داشتیم نرسید.

از مردم عزیز شهرم که طی این دو شب حضور این ناقابلان را با متانت تحمل کردند تشکر میکنم.

از خودم نیز عذر خواهم که ‌چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم.

در پایان به این نامسئولانِ به دور از عشق و فرهنگ می‌گویم که قدمت هنر و هنر دوستی درین خطه بیش از قدمت طاق بستان است که نه به زور از میان رفتنی ست نه به بی حرمتی، آنچه باید برود هنر و فرهنگ نیست بلکه شمایید.

کیهان کلهر