آهنگساز فیلم جوکر اثری جدید خلق می کند

موسیقی کوک| «هیلدور گودانادوتیر» که در کارنامه خود ساخت موسیقی متن فیلم‌هایی مانند «جوکر» (Joker)، «چرنوبیل» (Chernobyl) و «سیکاریو: روز سرباز» را دارد قرار است تا موسیقی متن فیلم جدید دیوید اُ.راسل را بسازد.

فیلم جدید کارگردان «شیادی آمریکایی» هنوز بدون عنوان است اما بازیگرانی مانند  «کریستین بیل»، «مارگو رابی» و «جان دیوید واشینگتن» در آن نقش آفرینی می‌کنند.

تولید این فیلم سینمایی اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد و اکران آن پایان سال خواهد بود.

گودانادوتیر با ساخت موسیقی‌متن فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» برنده اسکار بهترین موسیقی‌متن شد و همینطور در جایزه گرمی برای همین فیلم نامزد دو جایزه در بخش‌های «بهترین موسیقی‌متن برای رسانه‌های تصویری» و «بهترین تنظیم» شد. وی در همین جشنواره موسیقی نیز برای سریال «چرنوبیل» نیز توانست برنده گرمی «بهترین موسیقی‌متن رسانه‌های تصویری» شود و با «جوکر» جایزه‌ بفتای «بهترین موسیقی‌متن فیلم» را از آن خود کند.

بیوگرافی این هنرمند

هیلدور اینگوِلداردوتیر گودِنادوتیر به اختصار: هیلدور گودِنادوتیر (زاده ۴ سپتامبر ۱۹۸۲) نوازنده ویولن سل و موسیقی‌دان کلاسیک ایسلندی است و برنده اسکار است که با گروه‌های مختلف موسیقی از جمله پن سونیک، ترابینگ گریسل و گروه مام آلبوم موسیقی گم‌شده در هیلدرنس را منتشر کرده‌است. او همچنین با گروه انیمال کالکتیو و سان او به‌طور مشترک کنسرت برگزار کرده‌است. او با همکاری یوهان یوهانسون، موسیقی متن فیلم مریم مجدلیه از گرث دیویس را ساخت. در سال ۲۰۱۸ هیلدور موسیقی متنی را برای فیلم سیکاریو ۲: روز سرباز به کارگرانی استفانو سولیما ساخت.

زندگینامه هیلدور گودنادوتیر

بیوگرافی هیلدور گودنادوتیر

فعالیت هنری

در سال ۲۰۰۷ او یک آلبوم انفرادی به نام «کوه آ» منتشر کرد که در آن سعی داشت «تا جایی که می‌شد افراد هر چه کمتری را در آن دخیل کنم». این آلبوم در شهر نیویورک و هولار در شمال ایسلند ضبط شده‌است. سال ۲۰۰۹ وی دومین آلبوم انفرادی خود را با نام بدون غرق شدن در بریتانیا با لیبل تاچ رکوردز منتشر کرد.

هیلدور به جز نوازندگی ویولن سول، آواز می‌خواند و موسیقی کرال تنظیم می‌کند؛ و همچنین یکبار یک گروه کُر را برای اجرا در کنسرت سمفونیک ترابینگ گریسل در اتریش و لندن رهبری کرد. او به عنوان آهنگساز، قطعه ای را برای کنسرت سومارداگور (“روز تابستان”) در تئاتر ملی ایسلند اجرا کرده‌است. او همچنین برای فیلم دانمارکی ربودن آهنگسازی کرده‌است.

او فیلم جوکر (۲۰۱۹) با بازی واکین فینیکس و به کارگردانی تاد فیلیپس را آهنگسازی کرد و برنده جایزه بهترین موسیقی متن گلدن گلوب ۲۰۲۰ و اسکار شد.