«آهنگ حنانه» روی صحنه ارسباران

«آهنگ حنانه» روی صحنه ارسباران

دومین «شب موسیقی ارسباران» با اجرای آثار موسیقی کلاسیک، موسیقی فیلم و موسیقی ملی ایران چهارشنبه ۱۶ مرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش موسیقی کوک، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، دومین «شب موسیقی ارسباران» با اجرای ارکستر «آهنگ حنانه» به رهبری امیر آهنگ و اجرای آثار موسیقی کلاسیک، موسیقی فیلم و موسیقی ملی ایران  ساعت ۲۱ روز چهارشنبه ۱۶ مرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

ارکستر «آهنگ حنانه» از سال ۱۳۹۷ با مدیریت هنری و رهبری امیر آهنگ راه‌اندازی شد. این ارکستر اولین برنامه خود را در دومین شب موسیقی ارسباران به روی صحنه می برد. این در حالی است که  ساراباند برای ارکستر زهی، سرناد برای تکخوان تنور و ارکستر زهی، آریای لا دونا ای موبیله از اپرای ریگولتو، موسیقی فیلم‌های یکشنبه‌ها هرگز، لایم لایت، قیصر از جمله قطعاتی است که توسط ارکستر ۴۰ نفره آهنگ حنانه به اجرا در می‌آید.

پیشتر و در دوره برگزاری اولین شب موسیقی ارسباران در اخبار آمده بود:«شب موسیقی ارسباران» عنوان برنامه‌ای است که توسط «کانون موسیقی فرهنگسرای ارسباران» با هدف تمرکز بر موسیقی جدی و هنری برگزار خواهد شد. این برنامه به صورت فصلی یا دو ماهانه اجرا می‌شود و برنامه‌ریزی‌ها به شکلی است که هر بار در یکی از ژانرهای مختلف موسیقی (موسیقی دستگاهی ایرانی، موسیقی کلاسیک، موسیقی اقوام ایرانی، کُرال در بخش‌های سازی و آوازی) برگزار شود. این کنسرت با مشارکت انجمن موسیقی استان تهران  در راستای طرح هنر برای همه اجرا می‌شود.