مرتضی غزنوی در ارسباران آواز می‌خواند

به گزارش موسیقی کوک، مرتضی غزنوی ساعت ۱۸ سه‌شنبه ۲۵ تیر در سی‌وپنجمین آیین آواز به اجرای آواز و یک ضربی قدیمی می‌پردازد. اجرای این خواننده و مدرس باسابقه آواز شامل مثنوی ابوعطا به همراه تصنیف (کار و عمل) از زنده‌‎یاد پروانه، ساخته مرحوم ارسلان درگاهی خواهد بود.

در این اجرا آرمان غزنوی (فرزند هنرمند مرتضی غزنوی) با تار صدای پدرش را همراهی می‌کند. همچنین رضا جعفری تمبک‌نواز همراه این گروه خواهد بود.

نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» در ایستگاه سی‌وپنجم خود با عنوان «آوازخوانِ در سکوت» به نکوداشت امیر مداح خواننده و مدرس باسابقه اختصاص دارد.

این نشست به مانند ماه‌های پیشین در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود و طی آن ابتدا امیر مداح در برابر پرسش‌های کارشناس‌مجری برنامه قرار می‌گیرد و از زندگی هنری، کارنامه و شیوه‌اش در هنر آواز سخن می‌گوید.

قرار است شهرام صارمی و صادق چراغی دو موسیقی‌دان شناخته‌شده‌ای که از امیر مداح شناخت خوبی دارند درباره او صحبت کنند. همچنین سهیل محمودی شاعر و ترانه‌سرا که سابقه دوستی با امیر مداح دارد نیز قول داده است که در صورت امکان خود را به این نشست برساند و سخنانی را درباره دوست هنرمندش بیان کند. احمد طالبی‌نژاد منتقد مشهور سینما که سابقه فعالیت به عنوان بازیگر تئاتر را در سال‌های دور در کارنامه دارد نیز قرار است از خاطرات مربوط به دوستی و همکاری‌اش با امیر مداح و آوازخوانی وی در نمایش‌هایی که حدود چهار دهه پیش روی صحنه می‌رفت سخن بگوید.

ضمن اینکه دیگر اجرای موسیقایی نشست تیرماه آیین آواز، به آواخوانی خود امیر مداح در دستگاه راست‌پنجگاه اختصاص خواهد داشت. حسن علی‌نژاد نوازنده  (از شاگردان زنده‌یاد جلال ذوالفنون) با سازش سه‌تار، صدای مداح را در این اجرا همراهی خواهد کرد تا «آوازخوانِ در سکوت» به خوبی برگزار شود.

نکوداشت امیر مداح خواننده و مدرس آواز همچنین دارای بخش‌های دیگری است که جزئیات آن در اخبار تکمیلی به اطلاع عموم خواهد رسید. ورود همگان به این نشست آزاد است.