آیا فریدون شهبازیان از ارکستر ملی می‌رود؟

فریدون شهبازیان ارشاد
فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی ایران

موسیقی کوک| چند ماهی از تصویب و ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان در پست‌ها و شغل‌های دولتی می‌گذرد و جاهایی  همانند شهرداری تهران و مشهد که عموماً شهرداری‌ها به دور از بودجه دولت اداره می‌شوند نیز مشمول این قانون شده‌اند و مسئول دفتر رئیس‌جمهور و چندین مدیر دیگر دولتی مشمول این قانون شده‌اند و بایستی پست خود را در موعد مقرر تحویل بدهند.

هرچند کسانی همانند افشانی شهردار تهران و تاج رئیس فدراسیون فوتبال تا دقایق نود تلاش کردند از این قانون مستثنا شوند اما خوشبختانه با انتخاب سریع و به‌ موقع شورای شهر تهران، فعلاً شهرداری قانون گرایی را رعایت کرده و مانده است تاج تا او نیز  به زودی صندلی خود را رها کند. باید دید چه نیرو یا شورایی تاج را جابجا و به تمکین از قانون وادار خواهد کرد.

تنها افشانی و تاج نیستند که آرزوی نا مشمولی قانون بر خود را دارند و شیفته ماندن در پست صندلی خویشند؛ در ارکستر ملی نیز فریدون شهبازیان وضعیتی چنین دارد و فعلاً در دو سمت مدیر هنری ارکستر ملی و رهبری این ارکستر فعالیت دارد.

او که در زمان معاونت کردان از سازمان صداوسیما بازنشسته شده است فعلاً هیچ خبری درباره رفتنش شنیده نمی‌شود؛ گویا مدیران وزارت ارشاد و بنیاد رودکی از بازنشستگی رهبر ارکسترشان بی اطلاعند و یا خبری از قانون وضع‌شده ندارند؛ شاید هم مشغول رایزنی برای تبصره‌ای در این خصوص هستند اما هر چه هست قانون نیازمند آن است که توسط مجریانش در دولت به‌طور شایسته رعایت شود.

که امیدواریم وزارت ارشاد و بنیاد رودکی به قانون تمکین کنند و نشان دهند در دورانی که قرار است با قانون منع به‌ کارگیری بازنشستگان روزن امیدی برای به خدمت گیری هزاران جوان لایق گشوده شود امید است که وزارت ارشاد با تصمیم صحیح خویش یکی از جوانان باسواد و درس‌خوانده رشته رهبری ارکستر را برای این سمت برگزیند.

باید منتظر ماند و دید تصمیم وزاتخانه ارشاد درباره این مدیر بازنشسته چه خواهد بود، تمکین از قانون یا تمرد؟

لیلی موسی زاده_توسعه ایرانی