«ابریشم خیال» شنیدنی شد

با آهنگسازی «هوشنگ فراهانی» و با صدای «حمید هادی»

موسیقی کوک| آلبوم موسیقی «ابریشم خیال» با آهنگسازی و تهیه‌کنندگی «هوشنگ فراهانی» و آواز «حمید هادی»، روانه بازار موسیقی شد.

این آلبوم که فضایی آمیخته با الحان خراسانی دارد در ۸ قطعه به نام‌های «آهوی من»، «مونس دوتار و آواز»، «آرزو»، «همنوازی سه تار و تنبک»، «کویر تشنه»، «تکنوازی سنتور بر اساس ترانه بیرجندی»، «سرگشته» و «سبزه گل یار» ساخته شده و حمید هادی در آن قطعات آواز خوانده است.

هوشنگ فراهانی (آهنگسازی، تنظیم، تار، سه تار، بم تار و همخوان)، علیرضا جواهری (سنتور و همخوان)، سینا جهان‌آبادی و محسن فراهانی (کمانچه)، محمد رسولی (نی)، وحید رستگاری (بربط)، حمید فراهانی (دف، تنبک)، حسن اعظم دژم (دهل)، عبدالرسول عزیزی (سرنا)، عزیز تنها (دوتار)، سعیده توکلی‌پور (شیدا توکلی)، مریم بهرمان (آرام امیری)، هاله خاورانی، محمد رسولی(همخوان) در این آلبوم حضور داشته‌اند.

ضبط این آلبوم در استودیو مدرن انجام شده، رکورد آواز بر عهده صادق نوری بوده و ضبط موسیقی، ویرایش، ترکیب و پالایش صوتی را علیرضا جواهری انجام داده است.

هوشنگ فراهانی نوازنده تار، سه‌تار، موزیسین و پژوهشگر موسیقی، یکم شهریورماه سال ۱۳۴۶ در فراهان زاده شد. او به شکل حرفه‌ای و تخصصی به کار موسیقی می‌پردازد و ضمن آن در زمینه ترجمه و نویسندگی نیز فعالیت می کند.

فراهانی علاوه بر آن، تحصیلات آکادمیک خود در رشته موسیقی را نیز با دریافت کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی (موسیقی قوم‌شناسی) از دانشگاه تهران استمرار داده است.

حمید هادی سال ۱۳۵۳ در قاین (خراسان جنوبی) زاده شد. آواز در خانواده او موروثی بود و در محضر آقایان محمدرضا شجریان (مراحل مختلف کارگاه آواز ایرانی)، حمیدرضا نوربخش (صداسازی و فراگیری شیوه‌های مختلف آوازی و ردیف دستگاهی) و غلامعلی پورعطایی ( دو تار و مقامهای آوازی خراسان) به تحصیل هنر پرداخته است.

علاقه‌مندان می‌توانند آلبوم «ابریشم خیال»را به‌صورت دیجیتال و آنلاین از رسانه‌های مجازِ موسیقی و یا نسخه فیزیکی و اورجینال آن را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه کنند.