اجرای ارکستر دی در تالار رودکی

به رهبری ناصر رحیمی و سرپرستی مقداد طاهری برگزار می‌شود

موسیقی کوک|  ارکستر دی  به رهبری ناصر رحیمی و سرپرستی مقداد طاهری ۱۲ و ۱۳ آبان ماه در تالار رودکی کنسرت برگزار می‌کند.

در این اجرا آثار آهنگسازانی چون؛ نینو روتا، انیو موریکونه، کارمین کاپولا، گوران برگویچ، هنری مانچینی و… نواخته می‌شود و تنظیم جدید قطعات را بهروز دامرودی و مقداد طاهری جعفری بر عهده دارند.

حسن فراهانی و علیرضا میرآقا (ترومپت)،  امیرحسین محمدیان (فاگوت)، غزاله میرزازاده (پیکولو) و علیرضا حمزه لو (ساکسفون) به عنوان سولیست در این کنسرت هنرنمایی می‌کنند.

ارکستر دی دی‌ماه ۱۳۹۷ با کوشش ناصر رحیمی، مقداد طاهری جعفری، امید رستمی، علیرضا جنانی و حمید آقایی تشکیل شد و بدنه اصلی آن متشکل از سازهای بادی است. در این ارکستر از نوازنده‌های جوان در کنار باتجربه‌ها استفاده شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران مراجعه کنند.

ناصر رحیمی فراهانی در ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شد. در هنرستان موسیقی تهران نوازندگی ساز فلوت را نزد کامبیز روشن‌روان و منوچهر منشی‌زاده فراگرفت.

او در آذر ماه ۱۳۵۸ پس از فراغت از تحصیل به‌صورت حرفه‌ای وارد ارکستر رادیو شد و از سال ۱۳۶۸ نیز با ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر مجلسی صداوسیما و ارکستر ملی و گروه‌های متعدد تریو، کوارتت، کوئینتت و گروه‌های موسیقی پاپ به‌عنوان سولیست همکاری داشته است.

ناصر رحیمی حدود ۴ سال نوازنده اول ارکستر سمفونیک فرهنگسرای بهمن بود و در بیشتر جشنواره‌های موسیقی فجر با ارکستر سمفونیک تهران همکاری کرده است.

او در بیش آر ۱۰۰ موسیقی فیلم و سریال تاکنون به‌عنوان نوازنده و ناظر ضبط موسیقی شرکت داشته است. رحیمی، تدریس در هنرستان موسیقی پسران، هنرستان موسیقی دختران، مرکز آموزش موسیقی صداوسیما و آموزشگاه‌های مختلف موسیقی را در کارنامه دارد.

ناصر رحیمی در سال ۱۳۸۲ از طرف شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح درجه‌یک هنری (معادل دکترا) را گرفت.

در خرداد ۱۳۹۸ آئین نکوداشت او به همراه امیر صراف (نوازنده پیانو) در تالار جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.