«با من صنما» بازخوانی شد

به گزارش موسیقی کوک، حمیدرضا خجندی پس ازبرگزاری تور کنسرت‌های خود در اروپا جدیدترین تک‌آهنگ خود را منتشر کرد.این خواننده موسیقی آئینی قطعه «با من صنما» با شعری از مولانا، موسیقی خودش و تنظیم کامران ناصرپور را برای انتشار در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار داده است.

حمیدرضا خُجندی (خواننده، آهنگساز ایرانى و سرپرست اهورا بند) که پیش‌تر اجراهای زیادی را در ایران و خارج کشور روی صحنه برده، ٢٩ و ٣٠ سپتامبر امسال نیز با همراهی «ایگو» از خواننده‌های سرشناس کشور لاتویا در قلب اروپا به اجرای برنامه پرداخت و سید غلامرضا حسینی (نوازنده چیره‌دست دف و سازهای کوبه‌ای در ایران) نیز در این کنسرت در کنار حمیدرضا خجندی به هنرنمایی پرداخت.

فستیوال رومی (RUMI FEST) همه ساله در تاریخ ٢٨ تا ٣٠ سپتامبر به مناسبت بزرگداشت زادروز «مولانا» شاعر پارسی‌گوی ایرانی در ریگا پایتخت لاتویا برگزار می‌شود.

هر سال در این فستیوال از تعدادی گروه‌های موسیقی که در ژانر عرفانی و آیینی فعالیت دارند دعوت به عمل می‌آید. همچنین در این فستیوال مراسم ذکر و سماع با خوانش مثنوی و اشعار مولانا انجام می‌شود.

جشنواره رومی از سال ۱۳۸۶ به صحنه دیداری سالانه در عرصه بین‌المللی برای موسیقی ، هنرهای نمایشی، و ادبیات با تاکید بر کیفیت و محتوا که از اصول اساسی این جشنواره هنری است تبدیل شده است. از اهداف جشنواره رومی کار کردن پی گیر و تلاش برای خلق کردن زمان و مکانی است که در آن امکان تبادل در رشته های مختلف تخصصی هنری و فرهنگی، تبادل میان سنت‌ها و فرهنگ‌ها و دیدار هنرمندان با یکدیگر و با تماشاگران فراهم شود.

این خواننده آذر ماه امسال در فستیوال سالانه قونیه به اجرای برنامه خواهد پرداخت.