اجرای موسیقی در هفته فرهنگی گلستان

در هفته فرهنگی گلستان؛

موسیقی کوک| سعید رنجبریان رئیس فرهنگسرای گلستان درباره برنامه‌های هفته فرهنگی گلستان در این فرهنگسرا، گفت: «هفته فرهنگی گلستان » با هدف حفظ هویت تاریخی، پاسداشت فرهنگ، محیط زیست و حمایت از ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی و گردشگری استان با اجرای برنامه‌های متنوع موسیقی محلی، نمایشگاه تجسمی، پخش فیلم، غرفه‌های صنایع دستی ۴ تا ۱۰ دی در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود.

او ادامه داد:  این هفته فرهنگی با همکاری سازمان میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، سازمان محیط زیست گلستان، آکادمی هنرهای نمایشی این استان، موسسه فرهنگی هنری میرداماد و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۸ در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود.

گروه‌های موسیقی مهرگان به سرپرستی ادیب بهرام‌زاده (جمعه ۶ دی) گروه ترکمن بالانفس با اجرای ذکر خنجر به سرپرستی حاج محمد امیری (شنبه ۷ دی)، گروه موسیقی سیستانی- نیمروز با رقص چوب، (یکشنبه ۸ دی)، گروه موسیقی قزاقی (دوشنبه ۹ دی)، گروه کتول به سرپرستی محمدرضا برزگر با نجوای کتول (سه شنبه ۱۰ دی) در هفته گلستان در این فرهنگسرا به اجرای برنامه می‌پردازند.

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای گلستان، رنجبریان درباره برپایی بخش هنرهای تجسمی در این برنامه هم توضیح داد: نمایشگاه «عکس جرجان» با عکس‌های تاریخی مربوط به ۱۴۱ سال پیش استان گلستان، نمایش آثار خوشنویسی و نقاشی و عکس‌هایی از جلوه‌های محیط زیست و منابع طبیعی استان گلستان که در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

غرفه‌های لاک تراشی و سازسازی شهر کتول هم با حضور هنرمند و موسیقیدان استاد عبدالرضا علمشاهی در این برنامه بر پا خواهد شد.

اکران دو فیلم با موضوع دیوار دفاعی گرگان و تاریخچه و معرفی استان گلستان در پنج شب این هفته فرهنگی از دیگر برنامه‌هایی است که مدیر فرهنگی هنری منطقه ۸ و فرهنگسرای گلستان به اجرایشان در هفته گلستان اشاره کرد.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می‌توانند ۴ تا ۱۰ دی از ساعت ۱۰ تا ۲۲ به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، بوستان فدک فرهنگسرای گلستان مراجعه کنند.