اجرای ویژه برنامه «ایران یلدا» از تالار وحدت

موسیقی کوک| ویژه برنامه «ایران یلدا» به مناسبت شب یلدا و با مشارکت بنیاد رودکی به صورت زنده پخش می‌شود.

این بنیاد در طولانی‌ترین شب سال، همگام با این سنت دیرینه و با توجه به ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اجتناب از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی، میزبان برنامه «ایران یلدا» با همکاری رادیو جوان و تلویزیون اینترنتی تیوا در تالار وحدت است.
این ویژه برنامه با حضور هنرمندان سرشناس مختلف عرصه موسیقی و نمایش با آیتم‌هایی همچون گروه نوازی، حافظ خوانی، گفت و گو با هنرمندان و تقدیر از کادر درمان از ساعت ۲۰ روز یکشنبه سی‌ام آذرماه به صورت رایگان از شبکه اینرتنتی تیوا و رادیو جوان به صورت زنده و همزمان پخش می‌شود.

این در حالی است که دومین دوره کنسرت آنلاین موسیقی ایرانی هم با حمایت این بنیاد و با اجراهای موسیقی سازی و بی‌کلام از ۲۷ تا ۳۰ آذر در سالن رودکی در حال برگزاری است و در آخرین شب از این برنامه‌ها که مصادف با شب یلدا است، حمید خوانساری (عود)، حمید کریمیان (عود) و بامداد ملکی (دوایر و بندیر) از ساعت ۲۱ و همچنین از ساعت ۲۲ نیز دونوازی پریچهر خواجه (قانون) و فرهاد صفری (تنبک) به روی صحنه خواهند رفت.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی فعالیت خود را از آبان سال ۱۳۸۲ با مصوبه مجلس شورای اسلامی با ادغام واحدهای مجموعه تالاروحدت و مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی (برج آزادی)در قالب مؤسسه‌ای عمومی غیر دولتی، آغاز کرد.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی با هدف پیشرفت و توسعه هنر هم تراز با شأن تاریخی, دینی و ملی هنر در این سرزمین و برخورداری آن از موقعیت و اعتبار برجسته ی ملی و بین المللی در قالب موسسه ای عمومی و غیر دولتی تشکیل شده است و علاوه بر اجرای برنامه های کوتاه مدت, میان مدت و بلند مدت، بر حسن اجرای اموری که به آنها مربوط می شود نظارت داشته و سیاست ها و برنامه های پیش بینی شده به منظور اجرا در مجموعه آزادی و تالار وحدت را تبیین می کند.