ارکستر آوازی «هزار صدا» تشکیل می‌شود

موسیقی کوک| مجموعه «هزارصدا» در نظر دارد، با فراخواندن کلیه کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به خوانندگی، گروه آوازی بزرگی را برای اجرای آثار نوستالژیک ویژه سن و سلیقه آنها تشکیل دهد.

این گروه با فراخوان دختران و پسران زیر شانزده سال علاقه‌مند به آواز و برگزاری یک دوره فشرده آموزشی و انتخاب از بین آن‌ها، آغاز به‌کار خواهد کرد و اولین اجرایش هم در چهارمین «هزارصدا»ی کودک و نوجوان، در روز بیست و یکم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

این دوره‌های آموزشی در دو مرکز معتبر فرهنگی و آموزشی در غرب و شرق تهران آغاز می‌شود. مدرس و مدیر هنری این دوره‌ها هم استاد الهه حمیدی است اما به فراخور شکل آموزش و نیاز دوره، از استادان دیگر، به‌ویژه استادان سبک موسیقی ردیف دستگاهی ایران هم استفاده خواهد شد.

الهه حمیدی، خواننده و مدرس تحصیل‌کرده آواز، پیش‌ازاین در آثار بسیاری از بزرگان نظیر استادان فرهاد فخرالدینی، حسین علیزاده، مجید انتظامی، بابک بیات، ناصر چشم‌آذر، کامبیز روشن‌روان، فریبرز لاچینی و … قطعات ماندگاری را اجرا کرده است که سولوهای فیلم‌هایی مثل «از کرخه تا راین»، «روز واقعه»، «پرستار شب»، «می‌خواهم زنده بمانم»، و بسیاری دیگر از آثار برجسته و ماندگار سبک‌های مختلف موسیقی از جمله این آثارند.

حمیدی همچنین در حوزه موسیقی کودکان نیز آثار نوستالژیکی را اجرا کرده است که تیتراژ سریال کودکانه «علی کوچولو، این مرد کوچک» ساخته استاد بابک بیات، و خوانندگی به‌جای دو خواهر فیلم سینمایی «خواهران غریب» کیومرث پوراحمد با موسیقی استاد ناصر چشم‌آذر از آن جمله‌اند.

او در طول این سال‌ها، درزمینه تدریس هم فعالیت موفقی داشته و بسیاری از خوانندگان مطرح بعد از انقلاب نزد او شاگردی کرده‌اند.

فعالیت این ارکستر پس از تشکیل و اجرای اولیه در برنامه «هزارصدا» ادامه خواهد یافت، بنابراین اجراهای آن صرفاً منوط به اجرا در برنامه «هزارصدا» نیست و در جشنواره‌ها و مناسبت‌های دیگر هم اجرا و در سال آینده و سال‌های بعد کنسرت‌هایی نیز برگزار خواهد کرد.

علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این کلاس‌های فشرده و عضویت در ارکستر، می‌توانند مشخصات و شماره تماس خود را به دایرکت اینستاگرام به نشانی @۱۰۰۰seda_plus و @۱۰۰۰seda_ir و آیدی تلگرام  @hezarseda ارسال کنند یا با شماره۴۶۰۱۰۷۳۲ تماس بگیرند. این کلاس‌ها از هفته آینده آغاز خواهد شد.