ارکستر زهی آرکو روی صحنه می‌رود

با حضور افتخاری بردیا کیارس و کنسرت مایستری علی جعفری پویان

موسیقی کوک| ارکستر زهی آرکو در دومین سالِ فعالیتِ خود به رهبریِ «ابراهیم لطفی» جمعه‌ آینده، ۲۴ آبان ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت. «آرکو» در این اجرا آثاری از آهنگ‌سازان رمانتیک را اجرا می‌کند.

در این اجرا که با حضور افتخاری «بردیا کیارس» همراه خواهد بود؛ علی جعفری پویان کنسرت مایستر است.

نوازندگان این ارکستر در اجرای تالار وحدت را علی جعفری پویان، بردیا کیارس، عرفان شریعت‌زاده، برهان همتی، سامان نافعی، وداد واقفی، سارا نادری، فرناز دارویی، محمدرضا بهرامی (ویولون یک)، یگانه حسینی‌نیا، فرمهر بیگلو، مجتبی طباطبایی، زهرا کریمی، ارغوان گیو، سینا صالحی بنادکی، فارس مخلصی، نازنین طهرانی (ویولون دو)، یاسمن کوزه‌گر، آیلین هارمان، کوروش کشاورز، غزاله شیرازی، سینا آذرآباد، مونا ربیعی (ویولون‌سل)، دانیال جوراب‌چی، داریوش حجازی، صدف نقیبی، ‏صبا صفوی، رکسانا ریحانیان، آریان زمانی (ویولا)، پوررنگ پورشیرازی، عادل اصغرزاده (کنترباس) تشکیل خواهند داد.

«سوییت هولبرگ از ادوارد گریگ»، «نوردیک ملودی ازادوارد گریگ»، « تم و واریاسیون بر اساس تمی از چایکوفسکی از آرنسکی»، «سوییت برای ارکستر زهی از راتر» و «کاپریل سوییت از وارلاک» بخش عمده تازه‌ترین کنسرت ارکستر «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی را تشکیل می دهند.

ارکستر آرکو از تازه‌ترین مجموعه‌های موسیقایی فعال کشورمان است که از سال گذشته با برگزاری چند کنسرت در تهران و تعدادی دیگر از شهرهای کشور اعلام موجودیت کرد.

این مجموعه به رهبری و مدیریت ابراهیم لطفی اجرای آثاری از آهنگسازان موسیقی کلاسیک و آکادمیک جهان را در برنامه‌های خود دنبال می‌کند.

هدف از تشکیل ارکستر«آرکو» تجمیع انرژی و استعداد نوازندگان جوان سازهای زهی برای رسیدن به ارکستری قدرتمند، منسجم و توانمند برای لذت بردن از موسیقی است.

ابراهیم لطفی از نگاه تعدادی از هنرمندان، به خلوت گزیده موسیقی کلاسیک کشورمان شهرت دارد. او در سال ۱۳۴۵ در تهران زاده شد. پدرش از شاگردان ویلن نوازی ابوالحسن صبا بود. لطفی با تشویق خانواده در ۱۰ سالگی برای تحصیل در موسیقی و رشته نوازندگی ویولن وارد هنرستان عالی موسیقی شد و نزد ماریکو مانوکیان و ابوالقاسم طالب زاده نواختن ویلن را آموخت.

سپس تا کارشناسی ارشد موسیقی در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر ادامه تحصیل داد. این هنرمند از ۱۶ سالگی برای نواختن ویولن وارد ارکستر سمفونیک تهران و صدا و سیما شد. او با ارکسترهای موسیقی گوناگونی همکاری کرد و به تدریس در هنرستان‌های موسیقی، دانشکده موسیقی دانشگاه هنر و دپارتمان موسیقی دانشگاه تهران پرداخت.