ارکستر سازهای ملی به تبریز می‌رود

با رهبری علی‌اکبر قربانی و خوانندگی سالار عقیلی

موسیقی کوک| ارکستر سازهای ملی با رهبری «علی‌اکبر قربانی» و خوانندگی «سالار عقیلی» ۲۱ آذرماه در تبریز روی صحنه می‌رود. این اجرا در سالن همایش‌های بین‌المللی این شهر برگزار می‌شود.

ارکستر سازهای ملی در این اجرا تعدادی از قطعاتِ ملی- میهنی با صدای سالار عقیلی را به همراه تنظیمِ جدید از آثار گذشتگان اجرا می‌کند.

این ارکستر مدتی قبل در تالار آیینه کاخ شهرداری براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی به اجرای برنامه پرداخت و قطعاتی چون سه تابلو از سوئیت ابن سینا، خوش آمدی، کویر، دگر چه خواهی، چهارگاه برای ویولن و ارکستر، شکنم ساغر، بهار دلکش، بهار من، ریتم‌های رقص آذربایجان، خاک مهرآئین و ای ایران را با خوانندگی محمد معتمدی اجرا کرد.

قاسم رحیم زاده و کوروش دانایی به عنوان نوازنده تار، حبیب جدیری و مهرداد مسعودی فرید در مقام نوازنده کمانچه، شیما شاه محمدی به عنوان نوازنده قیچک آلتو، مسعود فیروزی‌نژاد در مقام نوازنده قیچک باس، علی عابدین به عنوان نوازنده سنتور

وفا مصباحی در مقام نوازنده نی، مریم خدابخش و امین حیدری به عنوان نوازندگان عود، فروغ فضلی در جایگاه نوازنده پیانو، وحید اسدالهی به عنوان نواطنده ناقاره و تمبک و مریم ملا در مقام نوازنده اعضای ارکستر سازهای ملی ایران بودند که به دعوت وزارت فرهنگ اسلواکی در پایتخت این کشور، به روی صحنه رفتند.