از اوکنور«کاتولیک»تا«شهدا»ی مسلمان

سینید اوکنور خواننده زن ایرلندی در توئیترش اعلام کرد که مسلمان شده است؛

به گزارش موسیقی کوک، خواننده زن ایرلندی سینید اوکنور مسلمان شد. این خواننده  در صفحه توئیترش نوشت که از مسیحیت کاتولیک خارج  و مسلمان شده است. او که نامش را به “شهداء دایوید” تغییر داده، در توئیترش نوشت: «به مشرف شدن به دین اسلام افتخار می‌کنم. این امر نتیجه طبیعی است که می‌تواند هر فرد آگاه از امور دینی به آن دست یابد. همه کتاب‌های مقدس به دین اسلام رهنمون می‌کند…»

این خواننده ایرلندی صفحه جدیدی با نام جدید خود ” Shuhada Davitt ” در توئیتر باز کرد که تصویر باحجاب خودش را در آن به اشتراک گذاشته است.

او که در دهه ۹۰ مذهب کاتولیک از آیین مسیحیت را برگزیده بود، این بار در کنار عکس باحجاب خودش عبارت “شادمانم” را نوشته است.

این خواننده ایرلندی که در سال ۱۹۹۹ کشیش شده بود، نام خود را به شهدا تغییر داده است.

به نقل از بی‌بی‌سی این خواننده ایرلندی در سال ۱۹۹۰ به دلیل بازخوانی ترانه “هیچ چیز با تو قابل مقایسه نیست” از آثار پرنس، خواننده سرشناس پاپ در آمریکا، به موفقیت جهانی دست یافت.

او در پیامی در توییتر از طرفداران مسلمانش به خاطر حمایت‌هایشان تشکر کرد.

او می‌گوید که این تصمیم او “نتیجه طبیعی سیر و سلوک هوشمندانه” بوده است و ویدئویی از خود در حال خواندن اذان منتشر کرده است.

شیخ دکتر عمر ال قادری، روحانی ایرلندی روز پنجشنبه ۲۵ اکتبر، ویدئویی منتشر کرد که در آن این خواننده اعلام می‌کند که به اسلام ایمان آورده است.

این اولین بار نیست که اوکانر، که سال گذشته نام خود را به طور رسمی به ماگدا داویت تغییر داده بود، به طور علنی و عمومی درباره مذهب صحبت می‌کند.

او در سال ۱۹۹۲ در یک برنامه زنده تلویزیونی عکس پاپ، رهبر کاتولیکهای جهان را پاره کرد که این اقدامش واکنش‌های بسیاری را برانگیخت.

هفت سال بعد، او در کلیسایی در لوردس فرانسه کشیش شد. کلیسای کاتولیک که به زنان اجازه کشیش شدن نمیدهد هرگز این مراسم را به رسمیت نشناخت.

او ده آلبوم تکی داشته است و تابستان امسال اولین آهنگ خود را بعد از چهار سال به نام “مراحل طی شده” منتشر کرد.

در سال ۲۰۰۳ گفته شد که برای خانم اوکانر تشخیص افسردگی دو قطبی مطرح شده اما بعد گفته شد این تشخیص اشتباه بوده و بیماری او افسردگی و ضربه روحی پس از یک اتفاق بسیار وحشتناک ​است.