اشعار «محسن چاوشی» منتشر می‌شود

موسیقی کوک| محسن چاوشی پس از انتشار ده آلبوم موسیقی رسمی به عنوان خواننده پاپ، این بار نخستین کتاب اشعارش را در اختیار دوستدارانش قرار می‌دهد.

او تجربه همکاری با شاعران و ترانه‌سرایان معاصر بسیاری را در مسیر هنری خود داشته و در این بین استفاده از اشعار مولانا، سعدی، وحشی بافقی، باباطاهر، خیام  و… نیز به مرور وارد آثار و آلبوم‌های این خواننده خرمشهری شده است.

محسن چاوشی که پیش‌تر کلامِ قطعاتی از جمله «کجایی»، «شرح الف»، «او» و… را خود سروده و خوانده بود، با واکنش‌های متفاوتی از سوی دوستداران، منتقدین و اهالی شعر و موسیقی رو به رو شد.

البته خوانندگان بسیاری در جهان و ایران بودند و هستند که ترانه‌های قطعات‌شان را خودشان می‌نویسند و ظاهرا اتفاق بدی هم نیست؛ از باب دیلن و جونی میچل تا رضا صادقی و محسن یگانه. اما حکایت این‌ها با چاوشی متفاوت است. تفاوتی که صدای اعتراض شاعران را بلند کرد.

برای مثال نقد سعید بیابانکی به ترانه عزیزم کجایی باعث شد که طرفداران چاوشی به‌صورت حقیقی و مجازی از خجالت او دربیایند اما در سال جدید تعداد معترضان و منتقدان به این خواننده محبوب بیشتر شده است.

محمدعلی بهمنی یکی دیگر از شاعرانی بود که به‌خاطر آلبوم «ابراهیم» چالش‌هایی با این خواننده و موافقانش داشت.

با وجود تمام این مسائل لازم به ذکر است که بگوییم کتاب اشعار او شامل ۳۱ شعر در قالب غزل است که از اوایل هفته آینده شرایط پیش‌فروش و ارسال اینترنتی آن منتشر خواهد شد.

کتاب اشعار محسن چاوشی به همت انتشارات آفتاب اندیشه منتشر خواهد شد و به منظور تسهیل در خرید این کتاب برای دوستداران چاوشی و با توجه به شرایط اجتماعی موجود به دلیل شیوع بیماری کرونا، فروش و عرضه کتاب فقط به صورت اینترنتی است.