اعتصاب رفتارها را تغییر خواهد داد

سامان احتشامی از همکاری اندکش با خوانندگان و راه حل بی توجهی به نوازندگان گفت؛

موسیقی کوک| سامان احتشامی سال‌هاست در عرصه نوازندگی فعالیت می کند و در نوازندگی سازهای مختلف تبحر دارد. او جزو معدود نوازندگانی است که به دلیل تولید آثار ماندگار، شهرتی کسب کرده است اما در کارنامه احتشامی، همکاری با خوانندگان خیلی کم دیده می‌شود.او به دلیل دیده نشدن نوازندگان، زیر سایه خوانندگان و همچنین دستمزد پایین آن‌ها در کنسرت‌ها، با خوانندگان همکاری ندارد. از نگاه احتشامی یک هفته اعتصاب رفتارها را تغییر خواهد داد.

حالا این موزیسین قرار است که با روزبه نعمت الله خواننده پاپ کنسرتی را برگزار کند.

احتشامی درباره همکاری با خوانندگان، گفت: بسیار خواننده گریز هستم و تا جایی که بتوانم با خوانندگان کار نمی‌کنم چرا که خواننده را یک مجری مانند نوازنده می‌بینم. چگونه است که نوازنده از ابتدا تا آخر اجرای قطعه می‌نوازد و خواننده که فقط در بعضی قسمت‌ها می‌خواند، کارش مورد توجه قرار می‌گیرد؛ ساز کمتر از کلام انسان مورد توجه قرار می‌گیرد البته در تمام دنیا خواننده سالاری وجود دارد که این موضوع موجب ناراحتی است.

او افزود: با وجود سختی‌های نوازندگی هر کس بخواهد نوازنده کنسرت بشود باید سال‌ها زحمت بکشد؛ زحمتی که دیده نمی‌شود. در سینما هم اینگونه است بطوریکه ما بازیگران را بیشتر از کارگردانان می‌بینیم و وقتی فیلمی ساخته می‌شود، ابتدا بازیگر معروف می‌شود اما باید برنامه‌ای باشد تا عوامل تاثیر گذار هم شناخته شوند.

این موزیسین درباره علت همکاری با روزبه نعمت اللهی بیان کرد: روزبه نعمت اللهی برایم خواننده‌ای متفاوت است؛ هم خودش و هم صدایش برایم خیلی عزیز بوده که با او می خواهم کار کنم. من با این کار می‌خواهم نشان بدهم که با خوانندگان مشکلی ندارم؛ این در شرایطی است که آن‌ها اخلاق و رفتار را رعایت کنند. اگر خوانندگان درست کار کنند و حقوق نوازنده‌ها رعایت شود، چرا با آن‌ها کار نکنم. متاسفانه نوازنده‌ها در احتساب هزینه اجرای کنسرت، رقم درخور جایگاهشان را دریافت نمی‌کنند. اگر نوازنده‌ها یک هفته کار نکنند و اعتصاب کنند قطعا با آن‌ها این رفتار نخواهد شد.

احتشامی در ادامه به تمجید از روزبه نعمت اللهی پرداخت و اظهار کرد: افتخار می‌کنم به عنوان تک نواز پیانو در کنسرت روزبه نعمت اللهی حضور دارم. خوشحالم که با خواننده شهیر و خوبی مثل روزبه روی صحنه می‌روم؛ او موسیقی را خیلی خوب می‌شناسند، خواننده خوبی است و صدای بسیار گرمی دارد.

این نوازنده، به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ما از قدیم با هم رفاقت داریم و قرار است دو قطعه از آهنگ‌های روزبه را با تک نوازی پیانو اجرا کنیم. امکان دارد که یک قطعه را برای شور و هیجان جمع به شکل بی کلام اجرا کنم البته این موضوع بستگی به شرایط کنسرت دارد

روزبه نعمت الهی به همراه سامان احتشامی دوم مرداد در برج میلاد روی صحنه خواهند رفت.