اعلام جزییات کنسرت آنسامبل «نیواک»

برای اجرای در تالار رودکی انجام شد؛

موسیقی کوک| آنسامبل «نیواک» روزهای سوم و چهارم بهمن ماه جدیدترین کنسرت خود را با رپرتواری متفاوت در تالار رودکی روی صحنه می‌برد.

در این آنسامبل «پیانو تریوی می بمل ماژور اپوس ۱، شماره ۱» اثر بتهوون و آثاری دیگر چون «در میان جزر و مد» از اتموسفریک، اثری از آهنگساز ژاپنی تورو تاکِمیتسو  و «پیانو تریوی فا دیز مینور» از آرنو باباجانیان برگرفته از موسیقی فولکلور ارمنی اجرا می‌شود.

در این اجرا، لیلا رمضان که پروژه صد سال موسیقی ایران برای پیانو را در کارنامه خود دارد، به عنوان نوازنده پیانو، گلریز زربخش نوازنده ویلن و ژابیز زربخش نوازنده ویلنسل را همراهی می‌کند.

در توضیح فعالیت‌های آنسامبل «نیواک» آمده است: آنسامبل نیواک در سال ۱۳۸۷ بنیانگذاری شد و در همان سال موفق به کسب رتبه نخست و تندیس بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شد و نخستین کنسرت نیواک در تالار رودکی در اسفند ماه همان سال برگزار شد.

آنسامبل نیواک تا به حال اجراهایی در ایران و ارمنستان برگزار کرده، با نوازندگان و آهنگسازانی از ایران، ارمنستان، جمهوری چک و ایتالیا همکاری داشته است.

تاکنون ۲ آلبوم از آنسامبل نیواک، با نام «دوئت های ویلن و ویلنسل» از سوی نشر راوی در پاییز ۱۳۹۴ و «گفتاگوی» از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور در زمستان ۱۳۹۷ چاپ و منتشر شده است.