افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی شد

افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی شد

موسیقی کوک| وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر را به عنوان مدیرعامل جدید بنیاد رودکی منصوب کرد.

بنیاد رودکی در راستای ادغام برخی از موسسه‌های تابعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شکل ساختاری جدیدی خواهد داشت.

مؤسسه توسعه هنرهای معاصر هم که افضلی مدیرعامل آن بوده است، در ساختار جدید، در زیر مجموعه بنیاد رودکی قرار خواهد گرفت.

پیش‌تر علی‌اکبر صفی‌پور، از سال ۱۳۹۵ مدیریت عامل بنیاد رودکی را عهده‌دار بود که از سال پیش بحث تغییر او مطرح بود. نام مدیر منتخب جدید هم از  چند هفته پیش در محافل خبری و هنری شنیده می‌شد که در نهایت امروز حکم انتصاب او به‌طور رسمی صادر شد.

پس از پایان دوره مدیریتی علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد رودکی در تیر ماه سال ۹۷ گمانه‌زنی‌های متعددی درباره گزینه‌های جایگزین او در محافل خبری و هنری مطرح شد.

اما با گذشت یک سال از اتمام رسمی دوره مدیریت دو ساله صفی پور در بنیاد، هنوز گزینه‌ای برای مدیریت جدید این نهاد مهم و استراتژیک معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی نشده بود.

پیش از انتصاب افضلی برخی از رسانه‌ها و البته محافل هنری اعلام کرده بودند که برخی از شنیده‌ها از حضور مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر و از مدیران پرنفوذ معاونت هنری وزارت ارشاد در سمت جدید مدیرعاملی بنیاد فرهنگی هنری رودکی حکایت دارد.

گویا پیشنهاد حضور او در مجموعه بنیاد رودکی به دفتر وزیر ارشاد هم رسیده بود و سید عباس صالحی این گزینه پیشنهادی را برای حضور در مجموعه بنیاد رودکی مورد بررسی و احتمالاً تایید قرار داد و حکم او برای مدیرعاملی بنیاد رودکی را صادر کرد.

به عقیده برخی در شرایطی که موضوع ادغام برخی از موسسه‌های تابعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح است، با جا به جایی مرد پرنفوذی چون مهدی افضلی این بحث وارد فاز تازه‌ای خواهد کرد.