امکان اجرا با جاده ابریشم فراهم نیست

توضیح صفحه رسمی کیهان کلهر در اینستاگرام درباره خبری دروغ

موسیقی کوک| بعضی از کسانی که امروز در فضای رسانه‌ای کشور فعالیت می‌کنند، عملا به بلای جان این عرصه بدل شده‌اند. یک روز درباره سالن خالی کنسرت محمدرضا گلزار در امریکا توئیت می‌کنند و روز دیگر درباره ممنوعیت اجرا یا به تصویر کشیدن ساز نوازندگان در اجراهای آنلاین می‌نویسند. جالب اینکه نه اولی حقیقت دارد و نه دومی. اصلا انگار حقیقت چندان برای این دسته مهم نیست چون آنها به دنبال چیزهای دیگری هستند.

این دسته البته به احتمال بیش از بقیه همکارانشان(البته در اسم چون آنها واقعا به کار رسانه‌ای اعتقادی ندارند) معروف هستند، درآمد بیشتری دارند و شاید برای گروهی از مخاطبان هم شخصیت‌های محبوبی باشند اما آدم‌های مخربی هستند که اعتبار رسانه‌ها را(اگر چیزی از آن باقی مانده باشد) به لجن می‌کشند.

امروز یکی از همین خبرنگاران که معمولا، اخبار داغ اما غیرواقعی را در عرصه موسیقی منتشر می‌کند، اعلام کرد که کیهان کلهر بناست امشب کنسرتی خانگی برگزار کند، اما اصل خبر چیز دیگری بود. از سوی گروه جاده ابریشم، اعلام شده بود کیهان کلهر به همراه بقیه اعضای گروه جاده ابریشم قرار است در پیامی مهم و ویدیویی خانگی شرکت داشته باشد.

در آن خبر، به هیچ عنوان حرفی از اجرای جداگانه کیهان کلهر در کنسرتی آنلاین، مطرح نشده نبود. صفحه رسمی کلهر اما حضور او در کنار بقیه اعضای گروه و اجرای زنده را هم در یک استوری، ناممکن دانست و نوشت: «به زودی با دقایقی اجرای سه‌تار یا کمانچه از طریق اینستاگرام در خدمت شما خواهیم بود».

انتشار خبری از سوی کسی که  تفاوت میان پیام مهم و ویدیوی خانگی یک گروه با اجرای کنسرت آنلاین از سوی یکی از اعضای این گروه را نمی‌داند یا می‌داند و به سبیل همیشه‌اش می‌خواهد اولین باشد و خبری جذاب را منتشر کند آن‌هم به هر قیمتی نامش هرچه باشد خبرنگاری نیست. البته گاهی ممکن است اشتباهی پیش بیاید و آدم بعد از اینکه متوجه شد با منطق، آن اشتباه را بپذیرد اما درباره این آدم‌ها، لااقل ما چیزی از عذرخواهی‌شان را در یاد نداریم.