انتشار آثار موسیقی ایرانی در فضای مجازی

موسیقی کوک| چند آلبوم و آثار موسیقی  اصیل ایرانی بصورت انتشار در فضای مجازی در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

تک قطعه «بلای هجران» به آهنگسازی پوریا سلیمانی و خوانندگی علیرضا وکیلی منش منتشر و از طریق لینک زیر در دسترس علاقمندان به موسیقی قرار گرفت.

https://beeptunes.com/artist/۱۰۲۲۳۸۱۸

وکیلی‌منش درباره زندگی و تجربیات خود در عرصه هنر گفته است: تیرماه سال ۱۳۶۱ در محله یبارک شهریار متولد شدم. اولین استاد آوازم پدرم بود. پس از آن افتخار شاگردی در محضر استادانی از جمله استاد محمد علی کیان نژاد، استاد کریم صالح عظیمی، استاد سید نورالدین رضوی سروستانی، استاد حمیدرضا نوربخش و استاد محمد رضا شجریان را داشتم.

اولین فعالیت موسیقی سینمایی‌ام در فیلم سینمایی «پسر مریم» از ساخته‌های  آقای حمید جبلی است. همچنین در سریال‌های «قفسی برای پرواز »و «دوردست‌ها» که در صدا و سیمای کشور خودمان چخش شد، موسیقی تیتراژ را اجرا کردم.

یکی از آثاری که شخصا به آن علاقه دارم، خطبه خوان رستاخیز از ساخته‌های آقای پیروز ارجمند و تنظیم بهنام صبوحی و دکلمه و صدای امیرحسین مدرس است. آلبوم دیگری با نام خورشید هشتم هم از ساخته‌های غلامرضا صالحی، از معدودترین آلبوم‌هایی است که در آن هشت خواننده در یک مجموعه جمع شده‌اند.

اجرای کنسرت موسیقی سنتی ایرانی در فستیوال های خارجی از جمله کشورهای فرانسه، چین، الجزایر، روسیه، چک، اتریش، قطر، مالزی، ترکیه، بلغارستان، کویت، اسلواکی بخشی از اجراهای خارج از کشور این هنرمند موسیقی ایرانی بوده است.

او همچنین با گروه های ارکستر موسیقی ملی به رهبری همایون رحیمیان، ارکستر سمفونیک صدا و سیما به رهبری محمد بیگلری پور، ارکستر مجلسی به رهبری نادر مشایخی، گروه های جوان محمد علی کیانی‌نژاد، مهتاب رو، خنیا، نوای مخالف، نغمه ساز، ماهان، سپید و سیاه، ایل و بنان همکاری داشته است.

همچنین  آلبوم موسیقی «زخم نهان» با اجرای گروه شبروان به آهنگسازی آرش کاووسی و خوانندگی امیر اثنی عشری منتشر شد از طریق بیب تیونز در دسترس مخاطبان قرار گرفته است و علاقه مندان می‌توانند از طریق لینک زیر این اثر را دریافت کنند.

https://beeptunes.com/album/۵۶۶۸۵۳

امیر اثنی‌عشری خواننده آواز ایرانی، مدرس آواز و نوازنده سه‌تار، متولد سوم مرداد ۱۳۶۳ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع دکتری است.

نیمه تیرماه امسال آلبوم موسیقی ایرانی با عنوان «با ما، دمی» با صدای امیر اثنی‌عشری و  آهنگسازی کوروش شاهانی رونمایی و منتشر شد.

این خواننده آواز ایرانی یادگیری آواز و سه‌تار را از سال ۱۳۷۸ نزد استادانی چون طهمورث شاهرخی (۱ سال)، صدیق تعریف (۴ سال)، مهران مهرنیا (سه‌تار ــ ۴ سال)، کریم صالح عظیمی (کمتر از ۱ سال)، محمدرضا لطفی (کلاس‌های تحلیل ردیف آوازی و سه‌تار ۴ سال) و همچنین محمدرضا شجریان (کارگاه‌های آوازی ــ کمتر از ۶ ماه) آموخت.

مهم‌ترین اتفاق در کارنامه هنری امیر اثنی‌عشری همکاری با محمدرضا لطفی در بیست و چهار سالگی و در ترکیب گروه شیدا بود.

همچنین آثار موسیقی اثر «تهرانِ عاشق» با آهنگسازی محمدرضا چراغعلی, شعر: سجاد عزیزی آرام و با صدای محمد معتمدی ۲۳ آذرماه به صورت رایگان در دسترس اهالی موسیقی قرار خواهد گرفت.

سید محمد معتمدی قمصری (زادهٔ ۲ مهر ۱۳۵۷)، خواننده ایرانی است. محمد معتمدی خواننده سنتی ایرانی در شهر قمصر کاشان در خانواده‌ای سنتی و در سطح متوسط به دنیا آمد. وی فرزند سوم خانواده است و تنها فرد خانواده است که به سمت هنر و موسیقی گرایش پیداکرده است.

محمد معتمدی ازدواج کرده و در ۲۵ تیر ۱۳۹۷ پسرش به اسم فربد متولد شد.

او دانش‌آموخته رشته کارگردانی است. معلم آواز او حمیدرضا نوربخش بوده‌است. در زمان تحصیل دانش‌ آموز خیلی شیطان و بازیگوشی بوده است و همیشه در گروه‌ های سرود حضور داشته است.محمد معتمدی در دوران نوجوانی،سرود‌ هایی خوانده‌ است که در آرشیو صدا و سیما موجود است.