انتشار آلبوم بیانسه همزمان با اکران«شیر شاه»

موسیقی کوک| انتشار آلبوم بیانسه همزمان با اکران«شیر شاه» ؛ همزمان با اکران فیلم Lion king یا «شیر شاه» موزیک ویدئوی جدیدی از بیانسه خواننده مشهور آمریکایی منتشر شد که در عرض مدت کوتاهی میلیون‌ها بیننده در شبکه های اجتماعی داشت.

Sprit یا «روح» یکی از قطعات موسیقی فیلم شیر شاه محصول شرکت دیزنی است که اکران جهانی آن از ۱۹ ژوئیه آغاز شد.

موسیقی فیلم را «هانس زیمر» با همکاری تعدادی از چهره‌های نامدار موسیقی جهان ساخته است.

هانس فلوریان زیمِر موسیقیدان، آهنگساز و تهیه‌کننده موسیقی آلمانی است.

زیمر در طول بیش از سه دهه فعالیت هنری، برای بیش از ۱۵۰ فیلم موسیقی متن نوشته است. از آثار او می‌توان به شیر شاه (۱۹۹۴)، شاهزاده مصر (۱۹۹۸)، گلادیاتور (۲۰۰۰)، آخرین سامورایی (۲۰۰۳)، مجموعه دزدان دریایی کارائیب (۲۰۰۳–۲۰۰۷)، سه‌گانه بتمن (شوالیه تاریکی، بتمن آغاز می‌کند و شوالیه تاریکی برمی‌خیزد) (۲۰۰۵–۲۰۱۲)، شرلوک هلمز (۲۰۰۹–۲۰۱۱)، تلقین (۲۰۱۰)، شتاب (۲۰۱۳)، در میان ستارگان (۲۰۱۴) ودانکرک (۲۰۱۷) اشاره کرد.

زیمر قبل از مهاجرت به امریکا، دوران آغازینِ فعالیت خود را در لندن سپری کرد و از دستیاران استنلی مایرز بود. او مسئولیت بخش موسیقی کمپانی فیلم‌سازی دریم‌ورکس را بر عهده داشته و خود مؤسس کمپانی «محصولات نظارت از راه دور» است که آهنگسازان دیگری هم در این کمپانی مشغول فعالیت سینمایی هستند.

بیانسه علاوه بر خوانندگی در «شیر شاه» از صدا پیشه‌های فیلم هم هست.

او از آهنگ اسپریت در آلبوم جدیدش نیز استفاده کرده است، مجموعه ای به نام The Gift یا «هدیه» که با الهام از فیلم شیر شاه و با همراهی ستاره‌های بزرگی چون جی زی، چایلدیش گامبینو، فارل ویلیامز، کندریک لامار و تیرا واک ضبط شده است.