انتشار قطعات ایرانی برای پیانو در آلمان

با آثاری مبتنی بر موسیقی ایرانی به قلم‌ «پویان آزاده» اتفاق افتاد؛

موسیقی کوک| کتاب قطعات ایرانی برای پیانو Persian Songs & Dances  نوشته‌ «پویان آزاده» از سوی انتشارات Bellmann music در کشور آلمان منتشر شد.

کتاب اخیر «پویان آزاده» پیانیست و عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران در نوامبر ۲۰۱۹ منتشر شد. این کتاب، آثاری مبتنی بر موسیقی ایرانی برای پیانو را در بر می‌گیرد که از سوی پویان آزاده تنظیم و آهنگسازی شده است.

و بخش توضیحات این کتاب به دو زبان آلمانی و انگلیسی نوشته شده است.

انتشارات Bellmann musik ناشر آثار آهنگسازان مطرح جهان، انتشاراتی معتبر در زمینه نشر دیجیتال و فیزیکی آثار موسیقی کلاسیک اروپایی است.

این انتشارات که در آلمان واقع شده ، گستره فعالیت و پخش آثارش در سطح بین المللی است.

پویان آزاده سال ۱۳۵۸ به دنیا آمد. او از کودکی به فراگیری موسیقی و نواختن پیانو پرداخت. در دوران دانش‌آموزی رتبه اول تکنوازی پیانو، آهنگسازی و رهبری در اولین، دومین و سومین فستیوال هنری دانش‌آموزان کشور در سال‌های ۱۳۷۱، ۱۳۷۲ و ۱۳۷۳ را کسب کرد و آهنگسازی و اجرای موسیقی دو نمایش برای کودکان و یک فیلم کوتاه را نیز به عهده گرفت.

او به کلاس‌های جواد معروفی راه پیدا کرد و از آموزش‌های او تا آخرین سال حیات بهره برد. شیوه مرتضی محجوبی را از آثار به‌جا مانده او و شاگردانش و سبک‌شناسی‌اش را نزد علی تجویدی فرا گرفت. او در همراهی با علی تجویدی آثاری از جمله آلبوم یادگار استاد را ضبط کرد که با درگذشت علی تجویدی امکان انتشارش فراهم نشد.

از دیگر استادان او می‌توان به مصطفی کمال پورتراب، کامبیز روشن‌روان، گاگیک بابایان، دلبر حکیم آوا و پائول گولدا اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات Bellmann musik یا تماس با انستیتو پیانو پویان (در تهران) به شماره های ۸۸۳۵۹۴۵۵ و ۸۸۶۳۸۳۴۸ اقدام کنند.