انتشار ۲۵۰ نوار منتشر نشده از محمدرضا شجریان

محمد موسوی خبر داد:

موسیقی کوک| محمد موسوی (نوازنده نی) از انتشار آثار منتشر نشده محمدرضا شجریان خبر داد.

موسوی در گفتگوی تصویری درباره همکاری‌هایش با شجریان گفت: بعد از آلبوم «نوا، مرکب‌خوانی» اختلافی بین من و شجریان رخ داد و دیگر باهم برنامه‌ای اجرا نکردیم. البته در برخی محفل‌ها و بر سر مزار استادان بزرگ اجراهایی داشتیم اما قهری در میان نبود.

او گفت: همه آلبوم «نوا، مرکب‌خوانی» را که در دسترس است، دوست دارند اما نوارهایی هست که اگر بیرون بیاید خواهید دید که «نوا و مرکب‌خوانی» در مقابل آن‌ها بسیار ضعیف است. من به اتفاق شجریان نوارهای بهتری را ضبط کرده‌ایم.

موسوی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به خبرگزاری ایلنا گفت: ۲۵۰ نوار ضبط شده با همراهی آقای شجریان دارم که هنوز منتشر نشده‌اند و حال نیز نمی‌خواهم این موضوع را باز کنم، اما با آقای شجریان به جز برنامه‌های «گلها»، ۲۵۰ برنامه خصوصی ضبط کرده‌ایم و دلم می‌خواهد آن نوارها در آینده بیرون بیایند، اما با برنامه‌ای که من آن را تنظیم می‌کنم زیرا من نیز باید راضی باشم.

محمد موسوی نوازنده نی است و در گروه استادان موسیقی ایران به سرپرستی فرامرز پایور عضویت داشته و در آثاری مانند «نوا و مرکب‌خوانی» و «سر عشق» با زنده‌یاد محمدرضا شجریان همکاری داشته است.

محمد موسوی در دهه ۱۳۶۰، همکاری‌های متعددی با پرویز مشکاتیان و محمدرضا شجریان داشت که حاصل آن ضبط‌هایی خصوصی است که برخی از این آثار به انتشار رسیده است. او در دهه ۱۳۷۰ نیز با آواز شهرام ناظری و گروه استادان موسیقی ایران٬ آثاری را به اجرا و ضبط رساند.

او در سال ۱۳۸۷ پس از سالها سکوت٬ کنسرتی در سالن کوچک وزارت کشور برگزار کرد.محمد موسوی به غیر از نی با نواختن سازهای ویلن (به سبک ایرانی) و سه‌تار نیز آشناست. او دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت ارشاد و بازنشستهٔ صدا و سیما است.