انتقاد مهدی یراحی از سریال آقازاده

خواننده پاپ درباره محتوای یکی از سریال‌های پرمخاطب این روزها در شبکه نمایش خانگی واکنش نشان داد

موسیقی کوک|مهدی یراحی خواننده پاپ در توییتر به سریال نمایش خانگی  آقازاده  واکنش نشان داد.

او در توییت خود نوشت:« اگر هنرمندی نظیر آقای بهرام بیضایی بخواهد به طور مستقل در مورد رانت خواری و به طور مثال همین پدیده آقا زادگی فیلمی بسازد برخورد با او و اثرش چه خواهد بود؟»

یراحی در پاسخ به سوال خود این طور نوشت:« پاسخ:خط قرمز برای هرکسی نسبی است. نمونه ها بسیارند و مجال توییتر محدود. اما دلیل نگارش این چند خط تنها یادآوری پدیده ایست که شاید بتوان آن را مصادره اعتراض نامید.»

او این طور ادامه داد:«یعنی کنترل جهت دادن به جریان اعتراض و سرانجام ایزوله شدن اعتراضات به حق مدنی.هرچند که این استبداد در حرف و عمل برخی از مدعیان مخالفت با ظلم هم نمودی تلخ دارد، آنان که کوچکترین تفاوت نگاه دیگران با نگرش و روش خود را به باد دشنام و افترا میگیرند؛ همان‌ها که در سویه دیگر این بلوا آب به آسیاب صاحب اختیاری دیگر میریزند تا حقیقت را در جهت منافع خود مخدوش نمایند.»

پیش‌تر نیز مهدی یراحی آهنگ جدید خود “لاک پشت” را به بهرام بیضایی تقدیم کرده بود.

مهدی یراحی (زادهٔ ۲۳ آبان ۱۳۶۰) در اهواز، خواننده و آهنگساز ایرانی و در حال حاضر ساکن تهران است. مهدی یراحی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد.

مهدی یراحی در رشته کارگردانی تحصیل کرده و به فیلمنامه نویسی نیز علاقه دارد، اما در حال حاضر فقط در حوزه موسیقی و خوانندگی فعالیت می‌کند.

علاقه ی مهدی یراحی به آهنگسازی در سال های ۱۰ تا ۱۳ سالگی اش ضمن شرکت در مسابقات تلاوت قرآن شکل گرفت ، ناخودآگاه مجذوب موسیقی درونی آیه ها و آهنگ چینش کلمات بود.

بعدها دوران تحصیل در مقطع راهنمائی را در حالی سپری می کند که تلاش هایی برای حضور در دنیای موسیقی بود ، با این همه طی کردن دوره ی آموزش تئوری تحت نظر علی کسرائی که تنها معلم موسیقی اش بود، سرآغازی می شود تا علاقه اش را به صورت جدی تری پیگیری کند.

مهدی یراحی هم چنین نواختن سازهای گیتار و پیانو را کاملا تجربی فراگرفته و در نوازندگی آنها مسلط است.