اپرای ایتالیایی با ارکستر«بل کانتو»

موسیقی کوک| تازه‌ترین کنسرت ارکستر و کُر بزرگ «بل کانتو» ساعت ۳۰: ۲۱ روز جمعه ۲۹ آذر ماه با عنوان «اپرای ایتالیایی» در تالار وحدت تهران به روی صحنه خواهد رفت.

در این کنسرت هنرمندانی چون امین غفاری، کسری فریدی، یگانه حسینی نیا، دانیال جورابچی، یاسمن کوزه‌گر، پورنگ پور شیرازی، ماه‌سیما فلاحی، حسام صدفی نژاد، فرشاد بیات، آناهیتا حسین زاده، بتینا هووسپیان، هادی بادوام به همراهی دیگر خوانندگان بل کانتو به اجرای آثار دیگری از غول اپرا «جوزپه وردی» می‌پردازند.

در این سال‌ها آثار بسیاری از اُپراهای ایتالیایی از سوی ارکستر بل کانتو با رهبری نیما پناهی‌ها بر روی صحنه اُپرا اجرا شده‌اند که در میان آن‌ها آثار آهنگساز برجسته «جوزپه وردی» سهم بیشتری داشته است. ا

اُپراهایی چون «نابوکو»، «لا تراویاتا»، «ارنانی»، «دون کارلو»، «ایل تروواتوره»، «مکبث»، «ریگولتو» و «آیدا» که در اجراهای قبلی بل کانتو بسیار تاثیرگذار و خاطره‌ساز و از سوی مردم با استقبال زیادی مواجه شدند.

تازه‌ترین کنسرت «بل کانتو» در شرایطی برگزار خواهد شد که تمامی بلیت‌های این اجرا ظرف مدت چند روز به فروش رسیده است.

ارکستر «بل کانتو» که به عنوان تنها اجراکننده اُپراهای ایتالیایی در ایران مطرح و شناخته می‌شود و در سال‌های گذشته آثار درخشانی را در تالار وحدت تهران به روی صحنه برده است.