بازدید از موزه گلستان با طعم موسیقی

گروه کر «شانته» ۲۲ تیرماه در کاخ گلستان 5 قطعه کرال اجرا می کند

موسیقی کوک| قرار است پنج قطعه موسیقی کرال توسط گروه کُر «شانته» در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در تاریخ ۲۲ تیرماه اجرا شود.

گروه کُر «شانته» به رهبری احمد نونهال با همکاری جشنواره موسیقی صبا در دومین رویداد تابستانه پنج قطعه موسیقی کرال را در موزه نگارخانه کاخ گلستان اجرا می کند.

مسعود نصرتی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در این زمینه گفته است: قطعات کرال به دلیل آنکه با صدای طبیعی انسان اجرا می شود و درونمایه آن بیشتر موضوعات نیایشی است، برای اجرا در فضاهای تاریخی هم سویی دارد و مشابه آن در مکان های تاریخی و کلیساهای قدیمی در خارج از ایران نیز مرسوم بوده است. در کشور ما نیز موزه کاخ گلستان به دلیل آکوستیک خوبی که دارد، می تواند بستری فراهم کند تا مخاطبان فرهنگ دوست علاوه بر بازدید از فضای داخلی موزه، به موسیقی گروه کُر نیز گوش کنند که خود پیشینه ای چند صد ساله دارد.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار کرد: در این رویداد هنری آثاری از یوهان سباستاین باخ، پیوتر ایلیچ چایکوفسکی، و هکتور ویالوبوس و دو قطعه ی فولک (محلی) ایرانی اجرا خواهد شد.

گروه کُر «شانته» در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ به سرپرستی احمد نونهال و با همراهی تعدادی از دانشجویان دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران، تأسیس شد و تمرینات رسمی این گروه از فروردین ۱۳۹۷ آغاز شده است. اعضای این گروه را دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های آهنگسازی، نوازندگی موسیقی جهانی و نوازندگی موسیقی ایرانی تشکیل می دهند.

این برنامه ساعت ۱۷ در روز ۲۲ تیر ماه در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان واقع در میدان ارگ برگزار می شود.