باید رشادت هنرمندان شهید منعکس شود

باید رشادت هنرمندان شهید را منعکس کنیم

موسیقی کوک| آیین پاسداشت شهدای هنرمند با عنوان «شاهدان شیدایی» به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور، بیست و هفتم آبان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار می‌شود.

در این میان «مجید انتظامی»  آهنگ‌ساز و خالق آثار ماندگار موسیقیایی سینمای دفاع مقدس بر ضرورت برگزاری مراسم پاسداشت شهدای هنرمند تأکید کرد.

«مجید انتظامی» با تأکید بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر پاسداشت شهدای هنرمند گفت: «در خصوص ضرورت و چرایی برگزاری این‌گونه مراسم‌ باید بگویم که کمترین و کوچک‌ترین اثر این‌گونه نکوداشت‌ها آن است که مردم و جامعه ما با این قشر هنرمند شهید آشنا خواهند شد.

از این طریق، جامعه متوجه می‌شود که در کنار سایر اقشار و صنوف، جامعه هنری ایران نیز در راه اعتلای میهن و سرفرازی کشور ادای دین کرده و شهید داده است.»

برنده چندین سیمرغ بلورین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر همچنین گفت: «به نظر من، یکی از مهم‌ترین وظایف هنرمندان و نویسندگان و فرهیختگان جامعه به‌عنوان قشر نخبه و اثرگذار در میان مردم این است که به شهدای هنرمند بیشتر بپردازند و شمه‌ای از جلوه‌های ایثار و پایداری این شهدای گران‌قدر را در آثار سمعی و بصری و مکتوب خودشان منعکس کنند.»