کنسرت ماکان بند با پول یارانه

«ماکان بند» کنسرتی برگزار می کند که بهای هر یک از بلیت‌هایش 45 هزار تومان است؛

به گزارش موسیقی کوک،  سوم و چهارم دی ۱۳۹۷ در سالن همایش ایرانیان، کنسرت‌هایی به طور ویژه از سوی ماکان بند، برگزار می‌شود که در آن بدون در نظر گرفتن ردیف و شماره صندلی بهای هر بلیط ۴۵ هزار تومان تعیین شده است یعنی با پول یارانه یک ماه می‌شود به کنسرت رفت.

 

در اطلاعیه منتشر شده از سوی موسسه «آوازی نو» به عنوان تهیه کننده برنامه های «ماکان بند» این طور نوشته شده است:

«موسسه آوازی نو در راستای رسالت فرهنگی خود که همانا ایجاد نشاط اجتماعی و امید در تمام اقشار جامعه است و با توجه به استقبال بی‌‌نظیر از کنسرت‌های گروه ماکان و ایجاد تسهیلات برای استفاده آن دسته از مخاطبان که به هر دلیلی تا کنون موفق به حضور در کنسرت‌های گروه ماکان نشده‌اند، تصمیم به برگزاری کنسرتی ویژه با عنوان «ماکان برای همه» گرفته است.

موسسه آوازی نو و هنرمندان ماکان هیچ نفع مادی از برگزاری این کنسرت برای خود متصور نیستند و قیمت بلیت براساس سایر هزینه‌های اجرایی محاسبه و تعیین شده است. در این کنسرت ویژه قیمت بلیت برای تمام صندلی‌های سالن به صورت یکسان (چهل و پنج هزار تومان) است. این اقدام فرهنگی با همکاری ویژه سایر بخش های اجرایی که با  کمترین هزینه ما را همراهی کردند، برگزار می‌شود.

همچنین مراتب قدردانی خود را از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره نظارت بر اماکن عمومی و مدیریت سالن همایش‌های ایرانیان اعلام می‌کنیم. این اقدام هدیه‌ای کوچک از طرف موسسه آوازی نو هنرمندان گروه ماکان به مخاطبان میلیونی، فهیم، مهربان، جوان و همیشه همراه عزیزمان است.»

صرف نظر از اینکه چنین کنسرت‌هایی در ذاتشان تا چه اندازه به ماجرای فرهنگ و هنر اهمیت می دهند و فارغ از اینکه چنین اقدامی تا چه حدی می‌تواند برای چنین گروهی با این مختصات،  جنبه تبلیغاتی داشته باشد شاید بتوان گفت این گروه با همه بضاعت و توان هنری و فرهنگی‌اش کاری را کرد که بسیاری از مدعیان ارائه محصول فرهنگی در عرصه موسیقی در ایران و خیلی از آن گروهی که همواره خودشان را دلسوزان مردم معرفی می کنند، تا امروز فقط شعارش را داده‌اند.