بدقولی ستاره سینمای هند

موسیقی کوک| عامرخان بازیگر محبوب سینمای هند که پیش از این اعلام کرده بود به خاطر اتهام آزار جنسی صبحان کاپور، در فیلم جدید این کارگردان بازی نخواهد کرد، نظرش را تغییر داد.

او به‌تازگی به این فیلم که در ژانر بیوگرافی، زندگینامه گلشن کومار بنیان‌گذار یک شرکت ناشر موسیقی در هند را نمایش می‌دهد، پیوست. عامر خان در این فیلم که توسط همسرش تهیه‌کنندگی می‌شود، نقش گلشن را ایفا خواهد کرد.

صبحان کاپور در سال ۲۰۱۴ به آزار جنسی یک بازیگر هندی متهم شده بود که با به راه افتادن جنبش «من هم» این اتهام در سال ۲۰۱۸ دوباره به جریان افتاد.

عامرخان در گفت‌وگو با هندوستان تایمز، اعلام کرد چون هنوز اتهامات صبحان کاپور قطعی نشده، نظرش را درباره بازی نکردن در فیلمی به کارگردانی او تغییر داده است. عامرخان گفت:  تا زمانی دادگاه ثابت نکند کسی مقصر است، آن شخص بی‌گناه شناخته خواهد شد.

عامر خان در حال حاضر بر روی نسخه هندی فیلم سینمایی فارست گامپ که به نام «Lal Singh Chadha» شناخته می‌شود، کار می‌کند. زمان شروع ساخت فیلم زندگینامه گلشن کومار هنوز مشخص نشده است.

گلشن کومار دوا معروف به گلشن کومار، بنیان‌گذار ناشر موسیقی تی-سریز و تولیدکننده فیلم بالیوود بود. او تی سریز را در دهه ۱۹۸۰ تأسیس کرد. تی-سریز در سال ۱۹۸۳ تأسیس شد و از سال ۲۰۱۷ در هند یکی از بزرگ‌ترین ضبط کننده‌های موسیقی همراه زی موزیک و سونی میوزیک هند است.

محمد عامر حسین‌خان که در افغانستان و ایران بیشتر با نام امیر خان شناخته می‌شود، بازیگر اهل کشور هند است. عامر خان در خانواده‌ای مسلمان در شهر بمبئی هند به دنیا آمده است. نام پدرش طاهر حسین است که از تهیه‌کنندگان فیلم است. عموی او ناصر حسین هم از تهیه‌کنندگان بزرگ فیلم در هند است.

او در وبگاه آی‌اِم‌دی‌بی(IMDB) ۵ فیلم در بین ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ دارد. این بازیگر، داوری جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را در کارنامه دارد  و تصویرش به‌عنوان یکی از صد چهره تأثیرگذار جهان در سال ۲۰۱۳ بر روی مجله تایم آمده است.