«بربطیان» در تالار وحدت می‌نوازند

بربطیان در وحدت حسین بهروزی نیا

به گزارش موسیقی کوک، گروه موسیقی «بربطیان» روز شنبه ۲۴ آذر ماه برای اولین بار کنسرتی را با همراهی حسین بهروزی نیا نوازنده مطرح عود در تالار وحدت تهران اجرا خواهد کرد. برنامه این کنسرت اجرای آثاری از حسین بهروزی نیا است که در بخش های مختلف پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

در این کنسرت که شامل هفت نوازنده عود و بربت و چهار نوازنده سازهای کوبه ای است بهناز بهنام‌نیا، مریم خدابخش، امین حیدری، حمید خوانساری، امین یساولی، حمید حاصلی به عنوان نوازندگان بربط و نگار اعزازی، فرهاد صفری، بهنام معصومی، پژمان نقشبندی به عنوان نوازندگان سازهای کوبه ای گروه اجرایی را تشکیل می دهند.

حسین بهروزی نیا از جمله نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی کشورمان است که بعد از دوری چندی ساله از کشورمان فعالیت های مستقلی را در قالب کنسرت‌ها و کارگاه های آموزشی متعدد در شهرستان‌ها را انجام داده است. وی بعد از برگزاری کنسرت تهران نیز مجموعه برنامه‌هایی را در شهرستان‎ها برگزار خواهد کرد.

او متولد ۱۳۴۱ در تهران است. بهروزی‌نیا در کارنامه‌اش همکاری با گروه‌ها و خوانندگان زیادی را دارد. او حسین از سن ۹ سالگی وارد هنرستان موسیقی ایران شد و زیر نظر رضا وهدانی نواختن تار را آغاز کرد و نزد منصور نریمان نواختن عود را فراگرفت. به نقل از ویکی‌پدیا بهروزی‌نیا  ردیف موسیقی ایران را از زنده یاد محمدرضا لطفی آموخت.

حسین بهروزی‌نیا با گروه‌ها و ارکسترهای برجسته ایرانی مانند ارکستر مضرابی ایران، گروه عارف و گروه مولانا همکاری کرده است. او از سال ۱۹۹۲ به عنوان نوازنده بربت با گروه دستان همکاری مستمر داشته است.

اولین کنسرت گروه «بربطیان» ساعت ۲۱:۳۰ روز شنبه ۲۴ آذر ماه در تالار رودکی تهران برگزار می شود و علاقه مندان برای خرید بلیت این اجرا می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.