برترین‌ها درجشنواره موسیقی خانقاهی معرفی شدند

جشنواره موسیقی خانقاه

موسیقی کوک| معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: جشنواره موسیقی خانقاهی با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

سرکه وت نجفی افزود: جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت و نخستین سالگرد الحاق شهر سنندج به شبکه شهر‌های خلاق موسیقی و به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر خلاق موسیقی سنندج در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

نجفی با بیان اینکه جشنواره موسیقی خانقاهی به واسطه شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی بصورت مجازی برگزار شد، اصافه کرد: محور‌های این جشنواره در دو بخش «تک نوازی دف» و «مولودی خوانی» برنامه ریزی شده بود که با استقبال هنرمندان در سراسر کشور روبرو شد.

وی از معرفی افراد برتر جشنواره «موسیقی خانقاهی» خبر داد و گفت: با نظر هیات داوران و به دلیل نزدیکی توان و تخصص هنرمندان در اجرا ۸ نفر در بخش تک نوازی دف و دو گروه در بخش مولودی خوانی جشنواره برگزیده شدند.

نجفی گفت: امسال این جشنواره برای نخستین بار برگزار شد و این احتمال وجود دارد که ضعف و کاستی‌هایی داشته باشد، دبیرخانه پذیرای هرگونه پیشنهادی از طرف صاحبنظران جهت ارتقاء کمی و کیفی جشنواره برای سال‌های آینده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج در نهایت برگزیدگان این جشنواره را در دو بخش معرفی کرد و گفت: در بخش «دف نوازی» بهار دهستانی (اراک)، آتنا قرایی پور (تهران)، نازنین مهربانیان (یزد) و نیلوفر نوذری (اصفهان) و آقایان آرین رفیعی (سنندج)، آراز شیخی (سنندج)، محمد مرادی (سنندج) و زانا وکیلی (سنندج) و در بخش «مولودی خوانی» گروه «دیانت» به سرپرستی آقای سید ابراهیم حسینی و گروه «نالی» به سرپرستی آقای حمید وکیلی انتخاب شدند.