بررسی موسیقی شگفت انگیز متن فیلم طالع نحس

موسیقی کوک|  فیلم سینمایی طالع نحس / The Omen» به کارگردانی ریچارد دانر و نویسندگی دیوید سلتزر محصول سال ۱۹۷۶ است. طالع نحس، به زندگی یکی از سیاست مداران آمریکایی به نام رابرت تورن می‌پردازد. نوزاد رابرت در بیمارستان می‌میرد و وی به توصیه کشیشی و برای این که همسرش از خبر مرگ فرزندشان دچار کسالت روحی و روانی نشود، سرپرستی نوزاد دیگری را بر عهده می‌گیرد و نام او را دیمین می‌گذارد.

با بزرگ شدن دیمین، رفتارهای عجیب او باعث می‌شود مادرش نسبت به سلامت فرزندش شک کند. پرستار او در پنجمین سالگرد تولد دیمین خودکشی و جانش را به عنوان هدیه جشن تولد، به دیمین اهدا می‌کند. «برنان» کشیشی است که دیمین را فرزند شیطان می‌خواند و سعی در برملا کردن هویت واقعی فرزند خوانده رابرت تورن دارد.

رابرت با عکاسی آشنا می‌شود که ادعا می‌کند در موقع ظاهر کردن عکس‌های گرفته شده از او و کشیش برنان به نشانه خاصی برخورد کرده‌است. تورن متقاعد می‌شود فرزند خوانده اش انسان نبوده، بلکه فرزند شیطان است و او باید آن را بُکشد… . گریگوری پک، لی رمیک، دیوید وارنر، بیلی وایتلا، هاروی اسپنسر استیونز، پاتریک تروتون، مارتین بنسون، لئو مک‌کرن، رابرت ریه‌تی، تامی دوگن، جان استراید، آنتونی نیکولز و… در این فیلم مقابل دوربین گیلبرت تیلور بازی کردند و استوارت برد این اثر را تدوین کرد. جری گلدسمیت موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه‌ اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.