برنامه‌های فستیوال «آینه‌دار» اعلام شد

از سوی ستاد برگزاری دوره ششم؛

موسیقی کوک| برنامه کامل اجراهای ششمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» که روزهای ۲۰ تا ۲۲ آذر ماه سال جاری با محوریت موسیقی اقوام ترکمن صحرا، شمال خراسان و جنوب البرز در تالار رودکی تهران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد، منتشر شد.

طبق اعلام ستاد برگزاری این رویداد، نوبت اول فستیوال در ساعت ۱۸ روز چهارشنبه بیستم آذرماه به هنرمندان تهران اختصاص یافته است که زیرعنوان «غزل‌خوانی تهرون» برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند.

در نوبت دوم هنرمندانی از منطقه‌ کومش کنسرتی در حوزه «نی ساربانی و چاربه‌دار کومش» را در ساعت ۲۱ برگزار می‌کنند.

پنجشنبه بیست و یکم آذر ماه و در دومین روز فستیوال آینه‌دار پروژه «ترکمن خالق آیدیم سازلاری» با هنرنمایی هنرمندانی از منطقه‌ ترکمن صحرا ساعت ۱۸ روی صحنه می‌رود.

در نوبت دوم نیز که ساعت ۲۱ اجرا می‌شود، هنرمندانی از منطقه‌ الموت و طالقان و کرج با عنوان «از دژهای الموت تا باغ‌های طالقان» روی صحنه‌ تالار رودکی می‌روند.

در شب سوم ششمین فستیوال آینه‌دار که روز بیست و دوم آذر ماه میزبان دوستداران موسیقی است، نخست هنرمندانی از شمال خراسان پروژه «دوتار و زعفران خراسان» را روی صحنه خواهد برد و در ساعت ۲۱ نیز پروژه «از نشیب دشت‌های ترکمن تا فراز قله‌های الموت» به عنوان گزیده‌ای از اجراهای دوره ششم اجرا خواهد شد.

آیین پایانی ششمین فستیوال موسیقی نواحی آینه‌دار روز یکشنبه ۲۴ آذر در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.