برگزاری نخستین جایزه موسیقی و رسانه

از سوی روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر اعلام شد؛

موسیقی کوک| نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» با هدف تمرکز و توجه به کارکردهای رسانه در حوزه موسیقی به‌ عنوان بخش جنبی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود.

نخستین جایزه «موسیقی و رسانه»، خبرنگاران و نویسندگان برگزیده حوزه موسیقی را به انتخاب هیات داورانی متشکل از استادان رشته‌های علوم ارتباطات اجتماعی، پژوهش هنر و پیشکسوتان عرصه خبر معرفی خواهد کرد و به آنها تندیس جشنواره،‌ لوح تقدیر و جایزۀ نقدی تقدیم خواهد شد.

«ایجاد انگیزه میان فعالان رسانه‌ای در حوزه موسیقی»، «شناخت و معرفی استعدادهای برتر از میان خبرنگاران و نویسندگان حوزه موسیقی»، «ارتقای سطح کیفی تولیدات رسانه‌ای در حوزه موسیقی»، «معرفی و جلب توجه اهالی موسیقی نسبت به فعالان رسانه‌ای» و «جلب توجه مخاطبان موسیقی به تولیدات رسانه‌های داخلی» به عنوان اهداف برگزاری این جایزه ذکر شده‌اند.

همه فعالان رسانه‌ای و نویسندگان حوزه موسیقی در رسانه‌های کاغذی، دیجیتالی و چندرسانه‌ای که مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند امکان ارسال اثر به دبیرخانۀ جشنواره را دارند. فعالان رسانه‌ای، خبرنگاران و نویسندگان حوزه موسیقی تا دوازدهم بهمن ماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را برای شرکت در این بخش، به نشانی media@fajrmusicfestival.com ارسال کنند.

آثار ارسالی در در شاخه‌های گفتگو، گزارش، نقد، یادداشت، مقاله علمی‌ (پژوهشی، ‌تخصصی، ‌ترویجی) و چندرسانه‌ای مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. فقط آثاری می‌توانند در نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» شرکت کنند که تاریخ انتشار آنها از اول بهمن ۱۳۹۷ تا اول بهمن ۱۳۹۸ باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره موسیقی فجر مراجعه کنند.