«بلندی‌های بادگیر» برگزیده جشنواره‌ ویلز

جایزه بهترین انیمیشن جشنواره ویلز انگلستان برای فیلمی به آهنگسازی «آفتاب درویشی» و آوای «هانا کامکار»؛

موسیقی کوک| «بلندی‌های بادگیر» با آهنگسازی «آفتاب درویشی» و آوای «هانا کامکار» برنده‌ جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره‌ ویلز انگلستان شد.
انیمیشن «بلندی‌های بادگیر» که «شیرین اشتری» کارگردانی آن را برعهده داشته،  اقتباسی است از رمانی به همین نام که نویسنده و شاعر  انگلیسی «امیلی برونته» نویسنده آن بوده است.
ساخت این پروژه از تابستان سال ۹۴ آغاز شد و تا بهار ۹۶  طول کشیده است.
آفتاب درویشی
آفتاب درویشی
«آفتاب درویشی» فرزند محمدرضا درویشی آهنگساز و پژوهشگر موسیقی ایرانی است. او تحصیلات موسیقی را خیلی زود  شروع کرد و زیرنظر استادان مختلف به فراگیری این هنر پرداخت.
به نوشته سایت فستیوال موسیقی معاصر تهران، آفتاب درویشی متولد تیر ۱۳۶۶ در تهران است. در پنج سالگی نواختن ویولن را آغاز و بعدها ساز پیانو را انتخاب کرد و به صورت تخصصی ادامه داد و همینطور با ساز‌های دیگری مثل کمانچه و سه‌ تار نیز آشنا شد. در بیست و سه سالگی زیر نظر اساتیدی چون دکتر آذین موحد و دکتر کیاوش صاحب نسق در رشتهٔ نوازندگی از دانشگاه تهران با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شد.
در همان دوران دانشجویی همکاری با دانشکده تئاتر و آهنگسازی برای تئاتر‌ها و فیلم‌های کوتاه و انیمیشن را آغاز کرد. آفتاب همزمان با اتمام تحصیلات خود در ایران به هلند رفت و تحصیلات خود را در زمینه آهنگسازی در کنسرواتوار سلطنتی لاهه زیر نظر مارتاین پدینگ و یانیس کیریاکیدس ادامه داد و در رشته آهنگسازی فیلم از کنسرواتوار آمستردام مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرد.
در کنار آهنگسازی برای فیلم و تئاتر، خلق بافت‌های متنوع سازی و آوازی و به کار گیری فرهنگ‌های موسیقایی مختلف و تلفیق آن‌ها با یکدیگر هم از مواردیست که در طول سال‌های اخیر بر روی آن‌ها کار کرده است. موسیقی آفتاب درفستیوالهای مختلفی در آسیا و اروپا توسط آنسامبل های مهم اروپایی چون ارکستر دو ارپریس٬آنسامبل ریچوتی٬آنسامبل اورکنال و آنسامبل رویال به اجرا درآمده است.
او درفستیوال هایی چون فستیوال هلند(بزرگترین فستیوال سالانه هنری هلند)٬اسنو ماسک (دانمارک) و بیستمین نشست سالانه آهنگسازان جوان(اپل دورن-هلند) شرکت داشته است.
در سال ۲۰۱۳ آفتاب آهنگساز برگزیده برای همکاری با ۳ طراح رقص مطرح از کشورهای یونان(کینیتاریس استودیو-آتن و مرکز رقص معاصر آکروپودیتی-جزیره سیروس در یونان) و ایتالیا (مرکز رقص معاصر آیپ در میلان) بوده است.
اودر سال ۲۰۱۵ برنده جایزه “آموزش موسیقی” از “خانه ی هنر لیستوس در آیسلند” برای تدریس در مدرسه موسیقی Fjallabyggd در آیسلند بوده است.