کتاب تاریخ موسیقی با داستان‌های مصور منتشر شد

تاریخچه موسیقی
تاریخچه موسیقی

موسیقی کوک|  تاریخچه موسیقی  با داستان‌های مصور کتابی است که ما را به راهی می‌برد که پر است از ماجراهای گوناگون و پُرشور که هم مایه سرگرمی‌اند و هم آگاهی‌بخش. همه لحظات مهم تاریخ موسیقی، یعنی هیجان‌انگیزترین بخش از تاریخ بشر، از عصر باستان تا سده بیستم، در این کتاب سرزنده و رنگارنگ با تکیه بر اسناد و مدارک روایت شده‌اند.

تاریخ موسیقی شناختن مبدأ و منشأ موسیقی برای ما کمال استفاده را دربردارد، زیرا کشف این نکته به شناسایی ماهیت موسیقی کمک بسیاری می‌کند و به همین دلیل است که تا‌کنون دانشمندان و فلاسفه در این‌باره فرضیات متعددی داشته‌اند. در دوره‌های اخیر، دانشمندان و محققان، با تحقیق در احوال ملل ابتدایی وحشی و نیمه‌وحشی، طریق مطمئن‌تری برای تحقیق در این زمینه برگزیده‌اند که البته فرانسویان قبل از دیگران به مطالعه در این‌باره پرداختند.

در این کتاب هر رویداد برجسته‌ای را در تاریخ موسیقی پیدا می‌کنید: از موسیقی عصر سنگ گرفته تا آواز مذهبی گرگوریایی، ملودی‌های مسحورکننده تروبادورها، پُلی‌فونی‌های سده‌های میانه، گوناگونی موسیقی رنسانس، نبوغ آسمانی باخ و موتسارت، پشتکار هندل، روح پرومتئوسی در آثار بتهوون، آواز وطن‌پرستی وردی، سبک غنایی و غمگنانه پوچینی، ریتم‌های بدوی استراوینسکی، آزمون‌های غیرمتعارف کیج و… تاریخ موسیقی با داستان‌های مصور به بیش از ۲۰زبان ترجمه شده است.

تاریخ موسیقی، نوشته برنار دیری، دنی لمری و مایکل سدلر را ناتالینا ایوانووا و هرمز ریاحی به فارسی برگردانده‌اند و به تازگی از سوی نشر نو در ۱۵۰صفحه، با قطع رحلی به‌بهای ۲۰۰هزار تومان منتشر شده است.