تخفیف‌ها به موسیقی غیرتجاری اختصاص دارد

مدیرعامل برج میلاد تهران:

موسیقی کوک| مجتبی توسل مدیرعامل برج میلاد تهران یک روز بعد از انتشار نامه سرگشاده مجمع صنفی ناشران موسیقی مبنی بر تحریم این مجموعه برای برگزاری کنسرت به دلیل افزایش نرخ اجاره بهای سالن همایش‌های این مجموعه، به ارائه توضیحاتی پرداخت.

در این توضیحات که در قالب یک گفت‌وگوی تنظیم شده و از سوی روابط عمومی برج میلاد تهران به رسانه‌ها ارسال شده، مدیرعامل برج میلاد [بدون اشاره مستقیم به نامه سرگشاده مجمع صنفی ناشران موسیقی] با اعلام حمایت این مجموعه از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفته است: نباید به موسیقی، نگاه تجاری داشت.

او توضیح داد: موسیقی سهم انکارناپذیری در فرهنگ جامعه دارد، بنابراین باید آن را از رانت و تجارت و دلالی دور نگاه داشت.

توسل با بیان اینکه موسیقی هنر مردمی است و باید در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد، افزود: یکی از اهداف برج میلاد به عنوان مرکز دیپلماسی فرهنگی و هنری، حمایت از توسعه فرهنگ و هنر این مرز و بوم است و در همین راستا نسبت به گذشته تخفیف‌های ویژه‌ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته‌ایم.

اگر تهیه‌کنندگان کنسرت‌های فاخر حاضر به برگزاری کنسرت رایگان برای علاقه مندان موسیقی باشند ، ما هم در همراهی با این حرکت  ارزشمند می‌توانیم سالن محل برگزاری را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار دهیم.

مدیرعامل برج میلاد تهران گفت: بدیهی است که این تخفیف‌ها و تسهیلات ویژه به کسانی که نگاه تجاری به موسیقی دارند، تعلق نمی‌گیرد و آنها می‌توانند طبق روال عادی و بدون امتیاز خاصی از سالن‌های برج میلاد برای برگزاری کنسرت‌های خود استفاده کنند.

توسل تصریح کرد: در راستای سیاست‌های حمایتی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک شهر تهران در تابستان سال جاری با اجرای قطعات فاخر و با حضور چهره‌های برتر موسیقی کشور به روی صحنه رفت و همچنین در حال حاضر به مناسبت ایام محرم برج میلاد سوگواره موسیقایی «وداع » را به خوانندگی حسام‌الدین سراج  و با کلام وحید جلیلوند به صورت رایگان برای عموم مردم  روی صحنه دارد.

او در پایان اظهار کرد: تخفیف‌هایی که پیش از این وجود داشته، در حال حاضر به صورت هدفمند صرفا در خدمت موسیقی‌های کلاسیک، فاخر، اصیل ایرانی و برگزارکنندگانی که نگاه تجاری به هنر موسیقی ندارند، قرار می‌گیرد.