تشویق و تهدید جنیفر لوپز در تورنتو

در نمایش فیلم شیادان در جشنواره تورنتو اتفاق افتاد؛

موسیقی کوک| جنیفر لوپز بازی در فیلم جدیدش با نام «شیادان(Hustlers) » که در تعطیلات آخر هفته گذشته در جشنواره فیلم تورنتو اکران شد، نظر بسیاری از منتقدین را به بازی خودش جلب کرد. از نگاه منتقدان این فیلم بهترین نمایش او در کارنامه بازیگری‌اش توصیف کردند.

نقش مکمل «رومانا» با بازی لوپز بلافاصله پس از نمایش فیلم به عنوان یکی از گزینه‌های اسکار در نظر گرفته شد.

منتقدین فیلم، «شیادان» را پراحساس، سرگرم‌کننده و کمی ترسناک توصیف می‌کنند که اغلب این خصوصیات عالی، از بازی مستحق اسکار لوپز نشأت می‌گیرد.

«کوین فالن» منتقد «دیلی بیست» با اشاره به همین مسئله می‌نویسد: «دوست من «رامین ستوده» در ورایتی دائماً فیلم را نسخه «ارین بروکوویچ» لوپز و در سطح بازی جذاب «متیو مک‌کانهی» در «مجیک مایک» می‌داند.

ارزیابی درستی است اما وجود بی‌مانند و متفاوت خودش را دارد و در این فیلم یک خرس مادر درنده‌خو است.

در صورتی که استودیو زیرک باشد، باید او را به شکل جدی وارد رقابت اسکار در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل کند؛ «کنستانس وو» که بازیگر نقش اول فیلم است و نمایش لوپز نمونه کامل یک نقش مکمل است که از عهده وظیفه‌اش که تکمیل شخصیت اصلی است، برمی‌آید.»

لس‌آنجلس تایمز هم همزمان با برگزاری جشنواره فیلم تورنتو احساس «جنیفر لوپز» درباره این ستایش‌ها را جویا شده است. لوپز گفته بود: «وقتی که امروز بیدار شدم و با چنین واکنش‌هایی مواجه شدم با خود گفتم: «بسیار خوب!» البته طبیعی است که احساس غرور می‌کنم.

در دوران بازیگری سخت کار کرده‌ام. در فیلم‌های بسیار زیادی بازی کرده‌ام که به من آموخته‌اند تنها چیزی را که دوست می‌دارم بازی کنم، بپذیرم. با امضای قرارداد بازی در هر فیلمی تنها هدفم این است که هنرمند بودن را تجربه کنم و عاشق زندگی و مردم باشم. اینکه چنین فرصتی در زندگی من فراهم شده باعث افتخار است. من آموخته‌ام که به چیز دیگری فکر نکنم. وقتی که بازی تو را شایسته‌ی اسکار می‌دانند، احساس عجیبی است.»

لوپز اضافه کرده بود: «اشک مرا جاری می‌سازد. با خود می‌گویم وای، یک نفر از کار من راضی است! می‌گویم من از بازیگری لذت می‌برم و مسائل دیگر اهمیتی ندارند، اما اهمیت دارد – اهمیت دارد که تلاش شما قدر دانسته شود و این خوشایند است.»

در فیلم «شیادان» به کارگردانی «لورین اسکافاریا»، لوپز در مقابل «کنستانس وو» و «کیکی پالمر» نقش‌آفرینی کرده است. استودیوی STX این فیلم را از ۱۳ سپتامبر در سراسر آمریکا اکران می‌کند.

در همین جشنواره هم بود که جنیفر لوپز با انتقادات تندی از سوی فعالان حقوق حیوانات روبه‌رو شد.

در حالی که مدت‌هاست کمپین‌هایی علیه پوشاک خز ایجاد شده و هفته‌های مد معروف دنیا هم استفاده از این پوشاک را ممنوع اعلام کرده‌اند، جنیفر لوپز با پوشیدن یک کت خز جنجال‌ساز شد.

کنش‌گران حقوق حیوانات در جشنواره فیلم تورنتو بابت علاقه  جنیفر لوپز به پوشاک خز به او اعتراض کردند.

تشویق و تهدید جنیفر لوپز در تورنتومعترضان این هنرپیشه را که عکس‌هایی هم  از او با کت خز در گذشته منتشر شده بود، هنگامی دست انداختند و مسخره کردند که در غروب شنبه برای نخستین نمایش فیلم جدیدش «شیادان» روی فرش قرمز رفت.

البته لوپز لباس شبی چین‌دار به رنگ گل همیشه‌بهار به تن داشت نه لباس خز، اما در صحنه‌ای از پیش‌نمایش تبلیغاتی فیلم «شیادان» انگار کت خز به تن دارد. البته مشخص نیست کت از جنس خز مصنوعی است یا واقعی.

به گزارش ایندیپندنت، عکس‌های نخستین نمایش این فیلم، معترضانی را نشان می‌دهد که نوشته‌هایی با مضمون «جی‌ لو از حیوانات بیزار است» و «جی‌ لو خز واقعی نپوش» در دست دارند.

در فیلمی از این مراسم که به دست «تی‌ام‌زد(TMZ)»  رسیده است فریاد کنش‌گرانی به گوش می‌رسد که می‌گویند: «شرمت باد جی‌ لو که خز می‌پوشی. شرمت باد جنیفر لوپز که خز می‌پوشی. خز نپوش جنیفر لوپز. خز نپوش جی ‌لو. پوست روباه نپوش».

فریاد شخص دیگری هم به گوش می‌رسد که می‌گوید این هنرپیشه ۵۰ ساله «هزاران حیوان» را کشته و شخص دیگری می‌گوید «دستان او به خون آلوده است».

«جنیفر لوپز» به معترضان در این مراسم پاسخی نداد.