تشکر «ماهسون» از هواداران ایرانی‌اش

موسیقی کوک| ماهسون قرمزی‌گل خواننده و بازیگر شناخته شده ترکیه‌ای که در ایران هواداران بی‌شماری دارد، استوری جالبی در صفحه مجازی خود قرار داده است.

این‌ خواننده به زبان فارسی از طرفداران ایرانی خود تشکر کرد و نوشت: «بخاطر ارزشی که برای من قایل هستین شماها ر‌و دوست دارم. به میلیون‌ها هوادارام که در ایران زندگی می‌کنن تشکر و قدردانی می‌کنم.»

ماهسون
تشکر «ماهسون» از هواداران ایرانی‌اش
ماهسون قرمزی‌گل  با نام اصلی عبدالله بازنجیر بازیگر و کارگردان کرد تبار متولد شهر دیاربکر در ترکیه می‌باشد که در زمینه بازیگری هم فعالیت دارد.

او در سال‌های اخیر بیشتر فعالیت‌های هنری خویش را در قالب سینما و تلویزیون به نمایش گذاشته‌است. فعالیت‌های هنری او خوانندگی، نوازندگی، نویسندگی، کارگردانی و بازیگری است.

ماهسون متولد سال ۱۹۶۹ می‌باشد. بد نیست بدانید که او موفق به ساخت فیلمی شد که نامزد دریافت اسکار شد. از آلبوم‌های معروف او می‌توان عروس کوچک، گوش بده و زرد زرد را نام برد.

ماهسون کرمزیگول تاکنون چندین آلبوم موفق در کشور ترکیه منتشر نموده و از سال ۲۰۰۷ نیز فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در دنیای سینما آغاز نموده‌است او در دهه نود بخاطر خواندن آهنگ zimane kurdi (زبان کردی شیرین است) به دادگاه فراخوانده و جریمه شد.

اوج فعالیت‌های هنری او نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در فیلم پنج مناره در نیویورک است که هنرمندان مشهوری همچون رابرت پاتریک، جینا گرشون، دانی گلور و مصطفی صندل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ماهسون کرمزی‌گول در سال ۲۰۰۹ با ساخت فیلم ضد جنگ خود به نامخورشید را دیدم، نامزد جایزه اسکار برای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان بود که البته موفق به دریافت آن نشد.

این فیلم به خاطر انتقادات شدید خود از سیاست‌های ملی‌گرایانه ترکیه و از سوی دیگر اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه حزب کارگران کردستان (پ ک ک)، بشدت از سوی سیاستمداران کشور ترکیه مورد انتقاد قرار گرفت. او تا پایان سال ۲۰۱۰ در مجموع سه فیلم ساخته که فروش کلی آنها بالغ بر ۵۰ میلیون دلار بوده است.